Dünyanın en tehlikeli açıkhava gezileri
Menu

Dünyanın en tehlikeli açıkhava gezileri

tehlikeli açık hava gezileri

Bazı geziler para ile olduğu kadar cesaretin de olmasını gerektiriyor. Açıkhava gezi alternatifleri içinden sizler için tehlikeli diyebileceğimiz bazılarını seçmeye çalıştık. Bazıları tatillerini geçirmek için tehlikeli yerleri neden tercih ediyor dersiniz. Tabi ki, bunun en önemli sebebi adrenalindir. İşte, dünyanın en tehlikeli açıkhava gezileri;

volkan bungee

1. Volkan Bungee-Jumping: 10,000 Dolar: Doğa’nın öfkesine meydan okumak isteyen ve bunu hissetmek isteyenlerin, Şili’ye seyahat etmeleri ve 10 bin doları gözden çıkarmaları gerekiyor. Volkanın ağzına doğru bungee-jumping yapabilmek için tek bir yol var. O da helikopter ile sağlanıyor. Yapılan atlayışta lavların kokusu ve sıcaklığı hissedebilir, hatta varsa bıyıklarınız kavrulacakmış duygusuna kapılabilirsiniz.

mount cook tırmanma

2. Mount Cook Tırmanışı, Kişi Başı 7000 Dolar: Yeni Zelanda’daki Aoraki Milli Parkı, dünya üzerindeki en muhteşem manzaralardan bazılarını sizlere sunuyor. Burası sıradan bir tatil yapmak istemeyen ve unutulmaz anlar yaşamak isteyenler için en ideal yerlerden biridir. Deniz seviyesinden 3.754 metre yüksekliği bulunan dağ, Yeni Zelanda’nın en yüksek dağı ve dünyanın en ölümcül dağlarından biri olarak kabul edilir. Dar ve karlı sırtlardan zirveye tırmanmak inanılmaz bir duygu yaşatmakta olup, dünyanın her tarafından dağcıları buraya çekmektedir.

mont blanc tırmanma

3. Mont Blanc tırmanışı, Kişi Başı / Günlük 2,000 Dolar: Bu zamana kadar, 250’den fazla dağcı Mont Blanc‘ın zirvesine ulaşmaya çalışırken öldü. 4808 metre yüksekliğe sahip olan dağ, bazen 62 mil hızla esen sert rüzgarlara maruz kalmaktadır. Bu da onu dünyanın en ölümcül dağlarından biri yapıyor. Sadece son 5 yılda 50 kişi burada hayatını kaybetti. Adrenalin tutkunu dağcıların en popüler tercihlerinden biri durumunda.   

volkan helikopter turu

4. Helikopterli Volkan Turu, Kişi Başı 500 Dolar: Aktif bir volkanın konisinden içeri bakarak uçmak kadar heyecanlı bir şey yok diyenlerin tercihi. Çok harika bir şey gibi gelse de ölümcül olma olasılığı da var. 1995 yılından bu yana 30 kişi bu helikopter turlarında hayatını kaybetti. Hawaii adası helikopter turlarına katılmak kişi başına 500 dolara maloluyor ve turistler hala bu turlara katılmak için hevesliler.

el camino

5. El Camino del Rey, Kişi Başı 400 Dolar: Macera tutkunları bir sonraki tatilleri için İspanya’yı seçebilirler. Malaga’da İspanyolca’da El Camino del Rey ( Kral Yolu ) denilen dünyanın en tehlikeli yolunda heyecan yaşayabilirsiniz. 2000 yılında dört kişinin hayatını kaybetmesinden sonra kapatıldı, ancak gayrı resmi bir şekilde rehberli turlar yine de devam etti. Heyecan yaşamak isteyenler için bulunma bir yer…

balinalar ile kayak

6. Balinalar ile kayak Seyahati, Kişi Başına / Gün 300 Dolar: Alaska’da balinalar ile büyüleyici bir maceraya katılabilirsiniz. Tehlikeli gibi görünmese de yakınınızdaki bir balina aniden kuyruğu ile sizi devirebilir ve bu risk yaratabilir. Bu tür bir cazibe ile farklı bir tatil heyecanı yaşamak için Alaska’da rezervasyon yaptırmayı düşünmeniz gerekiyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.