Dünyanın en sevilen tv dizileri
Menu

Dünyanın en sevilen tv dizileri

Movie Reel

Dünyanın en sevilen en çok izlenen dizilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz;

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun: TRT 1 televizyonunda yayınlanan absürd komedi türünde bir dizidir. Dizinin temelini Leyla ile Mecnun oluşturmakta olup, bunun üzerine de bilim kurgu ve durum komedisi öğeleri de eklenmiştir.

Dexter

Dexter: 2006’dan bu yana Showtime kanalında gösterilen dizinin konusu, Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışan, ancak geceleri bir seri katile dönüşen Dexter Morgan üzerine kuruludur.

rome

Rome: Amerikan HBO kanalı yapımı olan dizi birçok ödüle aday olarak gösterilen önemli tarihsel bir dönem dizisidir. Ülkemizde CNBC-e kanalında ilk sezonu gösterilen dizi oldukça ilgi çekmiştir.

Monty Python's Flying Circus

Monty Python’s Flying Circus: İngiliz BBC televizyonunda 1969 yılında gösterilmeye başlanan dizide çizgi film ve gerçek çekimlerin birlikte kullanıldığı bir dizidir. Bir İngiliz komedi grubu olan Monty Python’un yaptığı 45 bölümlük bir komedi dizisidir.

AvatarThe Last Airbender

Avatar: The Last Airbender: Emmy Ödülü almış olan bu çizgi film dizisi, ülkemizde CNBC-e ve Nickelodeon kanallarında yayınlanmaktadır.  Avatar Aang ve arkadaşlarının, dünyayı acımasız Ateş Kralı’ndan kurtarmak için verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır.

Freaks and Geeks

Freaks and Geeks: 90’lı yılları anlatan, 1999 yapımı olan ve Amerikan NBC televizyonunda yayınlanan bir dizidir.

House of Cards

House of Cards: Michael Dobbs’un eserinden uyarlanan, başrollerinde Kevin Spacey ve David Fincher’in oynadığı dizi, İngiliz BBC televizyonunun aynı adı taşıyan mini dizisinden uyarlanmıştır.

Twin Peaks

Twin Peaks: 1990 yılında David Lynch’in yarattığı bu dizi, klasik dizi mantığını, kalıplarını, müziklerini ve repliklerini kökten değiştiren özelliğe sahip önemli bir dizidir.

Cowboy Bebop

Cowboy Bebop: Haydut avcısı olan Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black’in 2071 yılından itibaren gelişen olayları konu alan animasyon dizidir.

Death Note

Death Note: Suç ve suçlular konusunda polisin yetersiz olduğunu düşünen Yagami Ligth adlı gencin maceralarını anlatan animasyon dizidir.

Dünyanın en sevilen tv dizileri – 1
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.