Dünyanın en sevilen televizyon dizileri
Menu

Dünyanın en sevilen televizyon dizileri

tv dizileri

Dünyanın en sevilen televizyon dizilerinden seçtiklerimiz…

Dünyada ve ülkemizde, sinema tadında çekilen ve milyonlarca izleyici tarafından soluk soluğa izlenen, en sevilen ve en fazla izlenen TV dizilerini kısaca hatırlatalım. İşte, içlerinde bir de Türk TV dizisi olan dünyanın en sevilen TV dizileri;

planet earth

Planet Earth: İngiliz BBC televizyonu yapımı belgesel dizisidir. 11 bölümlük bu dizi 2006 yılında BBC’de yayınlandı. Dizi David Attenborough tarafından seslendirilmiş, ülkemizde de NTV kanalında gösterilmiştir.

the wire

The Wire: Amerikan HBO kanalında gösterilmiş olan bir drama dizisidir. 2002 – 2008 yılları arasında toplam beş sezon olarak yayınlanmıştır.

game of thrones

Game of Thrones: ABD’nin HBO televizyonunda yayınlanan bu fantastik dizi, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılmıştır. Halen gösterilmekte olan dizide Türk asıllı Sibel Kekilli’de rol almaktadır.

breaking bad

Breaking Bad: Amerikan drama dizisidir. Bir lisede kimya öğretmeni olan Walter White, akciğer kanseri olduğunu öğrendiğinde ailesine para bırakabilmek için eski öğrencisi ile metamfetamin adlı uyuşturucu işine girer.

life

Life: 50’şer dakikalık 10 bölümden oluşan, yaklaşık 10 milyon sterlin bütçeli BBC’ yapımı bir belgesel dizidir.

Arrested Development

Arrested Development: Amerikan komedi dizisidir. Konusu, şirketleri batmış ve her şeyini kaybetmiş zengin bir aile… Ailesini bir arada tutmaya çalışan Michael ile ailesi arasında geçen olayları konu alıyor.

Sherlock

Sherlock: İngiliz BBC televizyonunun günümüze uyarladığı modern Sherlock Holmes serisi dizidir. Başrollerinde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman oynuyor.

the sopranos

The Sopranos: Bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin patronu Tony Soprano’nun mücadelesini anlatan Amerikan HBO televizyonunda yayınlanmış olan bir dizidir.

Firefly

Firefly: Amerikan FOX TV kanalında gösterilmiş olan dizi, vahşi batı ile bilim kurguyu birarada işlemiştir.

The Twilight Zone 1

The Twilight Zone: Yayınlandığı dönemde çok ilgi çeken dizi toplam 156 bölümden oluşan beş sezo olarak yayınlanmıştır. Gerilim ve fantastik türde bir dizidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.