Dünyanın en sevilen canavarları
Menu

Dünyanın en sevilen canavarları

ccanavarlar

Öldüren, korkutucu ve ihtişamlı film canavarları çok sevilir. Film canavarları bazen hiç bilmediğimiz türlerden yaratılır. Tamamen, hayal ürünü olan bu canavarların dünyada pek çok fanı vardır. İşte, dünyanın en sevilen canavarları ;

godzilla

Godzilla ;

1954 yılında Japonya’da filmi çekilen bu canavar hızla dünyanın fenomeni oldu. Zamanla, Amerika ve dünyada en beğenilen canavarlar arasına girdi. Hakkında pek çok oyun, oyuncak üretilerek çok da iyi para kazandırdı. Nükleer enerji ile büyüyen ve korkunç bir canavara dönüşen Godzilla’nın Hollywood versiyonu çok ilgi çekti. 2014 yılında, Godzilla tekrar çekilmeye başlanıyor.

gremlins

Gremlins ;

İşin ilginç yanı komedi-korku filmi olarak çevrilen Gremlins’lerin dünyada çok ilgi çekmesidir. Joe Dante’nin yönettiği ve yazdığı canavarlar, gişede 153 milyon dolar kazandı. İlginç olan şey, bu canavarların hiçbir amaçlarının olmamasıdır. Fakat, gremlins’ler pek çok oyuncak firması ve oyunlara konu oldu. Dünyanın en sevilen canavarları arasında yerini aldı.

king kong

King Kong;

King Kong, gerçekten büyük bir gorildir. Fakat, o korkunç görüntüsünün altında sevgi dolu bir yüreğe sahiptir. Peter Jackson’un 2005 yılında yaptığı King Kong versiyonu gerçekten onun daha fazla popüler olmasını sağlamıştır.218 milyon dolar gişe hasılatı yapan filmde farklı hayvanlarda ele alınmıştır. King Kong ile en önemli olan sahne ise, Empire State binasına tırmanması ve uçakları eli ile düşürmesidir. Eski filmlerinde de kullanılan sahne, bu canavarın en etkileyici ve akılda kalan sahnesidir.

aliens

Aliens ;

Dünyanın belki de en ünlü ve sevilen canavarıdır. Dünya dışından gelen bu canavarın tek amacı, insanların içinde büyüyerek ırkını geliştirmektir. Şu anda, dünyada korku klasikleri arasına girmiştir. İşin ilginç yanı bu çirkin canavar çok sevilmektedir. Bu filmde canavar ile savaşan asker Ripley, Sigourney Weaver dünyanın en çok konuştuğu film artisti olmuştur. Film serisi David Fincher tarafından çekilmiştir. Yeni serinin çekilmesi için çalışmalar başlamıştır.

jurassic park

Jurassic Park dinazorları ;

Dünyada dinazorları sevdiren filmdir. Steven Spielberg’in yönettiği seri, dinazorların günümüzde tekrar canlanması ile ilgilidir. Bu canavarlar, dünya tarafından inanılmaz ilgi görmüş ve popüler hale gelmiştir. Film, 812 milyon dolar gişe hasılatı yapmış ve korkunç etobur canavarlara olan sevgi artmıştır.