Dünyanın en şaşırtıcı ve benzersiz sokakları
Menu

Dünyanın en şaşırtıcı ve benzersiz sokakları

benzersiz sokaklar

Dünyanın çeşitli ülkelerinde birbirinden ilginç ve şaşırtıcı görselliğe sahip caddeler, sokaklar görenleri hayran bırakmaya yetiyor. Gözümüzü ve ruhumuzu okşayan bu sokaklar, bulundukları şehirlerin adeta simgeleri haline de gelmiş. İşte, dünyanın en şaşırtıcı ve benzersiz sokakları;

fas mavi sokak

Mavi Sokak – Chefchaonen, Fas: Chefchaonen’i ziyaret ettiğiniz zaman gerçekten mavi rengi seveceksiniz. 1930’lu yıllarda burada yaşayan Yahudi mülteciler tarafından maviye boyanan Chefchaonen, günümüzde de aynı özelliğini korumaya devam etmektedir.

vila de gracia ispanya

Vila de Gracia – Barselona, İspanya: Tarihi eski bir merkez olan Vila de Gracia, Barselona’nın en havalı banliyösüdür. Burası sokak partileri için kullanılan en ideal yerdir.

yüzen şamsiye sokak portekiz

Yüzen Şemsiye Sokağı – Aqueda, Portekiz: Bu renkli oluşum Agitagueda sanat festivalinin bir parçasıdır. İlk yapıldığı seneden sonra ikinci kez aynı fikir kullanılmış ve sokak şemsiyelerle rengarenk süslenmiştir.

taş sokak hollanda

Çatlamış Taşlar Sokağı – Enschede, Hollanda: Sokağa adını veren ve geçmişte yer altından akan küçük bir dere restore edilerek tekrar yüzeye çıkarılmış. Kentsel çevrenin bir parçası olan sokak, ilçenin merkezi noktası haline gelmiştir. Asimetrik tasarımıyla cadde boyunca daralıp genişlemektedir. Görünüşüyle oldukça farklı ve şaşırtıcı bir sokak.

sihiri halı sokakları kanarya adaları

Sihirli Halı Sokak – La Oratava, Kanarya Adaları: Tenerife Kanarya Adası, güneyin ünlü eğlence ve turistik beldelerinden biri olarak bilinir. Haziran ayında sokaklar Corpus Christi kutlamaları sırasında sokaklar detaylı çiçek halılarla süslenmektedir. La Oratava eski sokakları mükemmel korunmuşluğu, zarif ahşap oymalı balkonları, 17. Ve 18. Yüzyıl şehir evleri, dar Arnavut kaldırımlı sokakları ile eşsiz bir güzellik sunmaktadır.

geometrik çizgili sokaklar isviçre

Geometrik Sokaklar – Vercorin, İsviçre: Vercorin küçük bir İsviçre kayak kasabasıdır ve yaz aylarında eserler yaratmak için sanatçıların akınına uğramaktadır. Çarpıcı bir sokak boyama örneğinin sergilendiği en güzel yerlerden biri olmuştur.

pembe cadde portekiz

Pembe Cadde – Lizbon, Portekiz: Lizbon kent konseyi ile Sodre işbirliğinde Jose Adrio tarafından oluşturulan projede sokak canlı pembe renklerle boyanmış.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.