Menu

Dünyanın en şaşırtıcı 6 canlısı

ördek

Dünya üzerinde birbirinden ilginç ve şaşırtıcı canlılar olmakla beraber, bu canlıların birçoğunu çıplak gözle görme şansına sahip değiliz. Yeryüzünde farklı coğrafyalarda yaşayan birbirinden ilginç ve şaşırtıcı canlıları derlemeye çalıştık. İşte, dünyanın en şaşırtıcı 6 canlısı;

böcek

Böcek: Böcekler genellikle ortaya çıkmazlar. Bu pembe Katydid böceği Osaka ve Orta Batı Amerika gibi tropikal olmayan yerlerde görülmekte. Bu şaşırtıcı rengin sebebi erythrism adlı genetik bir hastalık sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

deniz salyangozu

Deniz Salyangozu: Latince adı Cyphoma Gibbosumn olan Flamingo dil salyangozu, Karayipler’de mercanlarda yaşayan renkli deniz salyangozudur.

kurbağa

Palyaço Kurbağa: Atelopus kurbağa, palyaço kurbağa olarak da bilinmektedir. Kostarika ve Panama boyunca yaygın şekilde yaşayan neo-tropikal bir kurbağa türüdür. Nesli tükenmekte olan canlılar arasındadır.

kutup ayısı

Kutup Ayısı: Mor bir kutup ayısı olduğunu düşünebilir miydiniz? Arjantin’de Mendoza City Zoo’da bulunan bu kutup ayısı, bir cilt rahatsızlığı nedeniyle tedavi edilmekteydi ve tedavi neticesinde kutup ayısı mor renkli hale geldi. Kutup ayısının bu mor renkli hali kısa sürse de, dünya genelinde oldukça ilgi çekici bir haber olmuştu.

ördek

Ördek: Bu ördeğin adı mandarin ördeği olarak bilinmektedir ve orta boyda bir ördektir. Yetişkin erkek olanlar çarpıcı bir renge sahiptirler.

timsah

Timsah: Florida Venedik’te 70 yaşında bir büyükanne, dünyanın ilk turuncu timsahını görür. Bu timsahın fotoğrafını yerel bir haber istasyonuna yollar. Haberden sonra, timsahın yarı albino olduğuna inanan ve daha önce böyle bir timsah görmeyen biyolog onunla irtibata geçer. Ancak Florida Balık ve Yaban Hayatından Gary Morse, timsahın turuncu renkli olmasının sebebini bazı çevresel faktörlere bağlamıştır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.