Dünyanın en pahalı yelkenlileri
Menu

Dünyanın en pahalı yelkenlileri

pahalı yelkenliler

Güneş, deniz ve özgürlük tekne ile denize açılmanın kısa özetidir. Yaz aylarında denizde tekne ile gezmek, özgürlük duygusu insanı en mutlu eden şeylerdendir. Yelkenli tekneler çok özeldirler. Çünkü, rüzgar ile yol alırlar. Dünyanın en lüks ve pahalı yelkenli teknelerini sizin için derledik. Bu yelkenlileri gördükten sonra deniz hakkında fikirleriniz değişecek. İşte, dünyanın en pahalı yelkenlileri ;

meteor tekne

Meteor ; 46 milyon dolar

Meteor, Mayıs 2007’de denize inmiştir. Şöminesi, maun kütüphanesi, odaları ile tam bir yolculuk yelkenlisidir. Bu tekne yaklaşık, 14.6 knot gücü vardır. Güverte üstünde harika dinlenme mekanlarından, televizyona, müzik odasına kadar her şey düşünülmüştür. Teknenin bu özelliklere göre ucuza mal olduğu düşünülmektedir.

mirabella

Mirabella V ; 50 milyon dolar

2003 yılında denize inmiştir. Mirabella,  Avis araç kiralamanın Ceo’su Joseph Vittoria’nındır. Güverteye rahatlıkla çift katlı bir otobüs sığmaktadır. Dışarıya doğru bir çıkıntısı vardır. 12 kişi rahatlıkla teknede yaşayabilir ve yolculuk eder. Güverte altında bir garaj vardır. Jet ski, kano, tekneler bulunur. İnanılmaz özellikleri olan bir yelkenli teknedir.

athena

Athena ; 95 milyon dolar

2004 yılında internet girişimcisi olan James H. Clark için yapılmıştır. Sinema salonu, ekipman odaları, jakuzi, kütüphane ile muhteşem alanları vardır. Bu yelkenli aynı ismi gibi çok zariftir, özellikleri ve gücü ile dünyanın en iyi yelkenlisi kabul edilir.

maltes

Maltese Falcon ; 150 milyon dolar

Dünyanın en pahalı yelkenlileri arasındadır. Esrarengiz ve ulaşılmaz kabul edilir. 289 metre uzunlukta ve dünyanın en lüks teknesidir. 12 kişilik odası vardır. Spor salonu, denizaltısı, kütüphanesi, helikopter pisti ile muhteşemdir. Tekne, uzun yolculuk teknesidir.

eos

Eos ; 150 milyon dolar

305 metre uzunluğundadır. Almanya’da yapılmıştır. Eos bugün dünya yelkenlileri içinde en pahalı, teknolojik olarak en güçlü tekne kabul edilir. Yaklaşık 16 kişiliktir. İçinde jeti, su kaydırağı gibi eğlenceli su sporu imkanı vardır. Uzun yolculuklar için idealdir.