Menu

Dünyanın en pahalı sıcak hava balon turları

en pahalı balon turları

İlk sıcak hava balonu uçuşu 21 Kasım 1783 tarihinde Paris’te gerçekleştirildi. Günümüzde, balonla gezmek oldukça pahalı ve genellikle zengin maceracıların oyuncağı olarak bilinmektedir. Ulaşım amaçlı olarak değil daha çok eğlence için kullanılmaktadır. Uçmak için en güvenli araçlardan biri olan balonla, hava koşulları müsait olduğunda 1000-2600 metrelik yüksekliklere çıkılabilmektedir. Turizm amaçlı olarak yapılan bazı sıcak hava balon turlarını sizler için derledik. İşte, dünyanın en pahalı sıcak hava balon turları;

gstaad isviçre balon turu

1.Gstaad – İsviçre: Her yıl Ocak ayında Chateau d’Oex Uluslararası Balon Festivalinde, İsviçre Alplerinin karla kaplı yüksekliklerine yolculuk etmek için onlarca rengarenk balon katılmaktadır. Bu dönemde kişi başı 600 dolardan, iki kişi bir saatlik gezinti için 1.200 dolar ödemek zorunda.

serengeti tanzanya balon turu

2. Serengeti – Tanzanya:  Sıcak hava balon safarisi ile Serengeti ekosistemi üzerinde yepyeni bakış açısı kazanabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Serengeti Milli Parkı, çok farklı deneyimler yaşatmakta. Bunların hepsini saat başına kişi başı 500 dolar ödeyerek, sıcak hava balon turuyla yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

masai mara kenya balon turu

3. Masai Mara – Kenya: Sıcak hava balonuyla gezmek için dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilen Masai Mara, Kenya’daki yaban hayatını bir kartpostal misali ayaklarınıza seriyor. Bunu elde etmek için de kişi başına saatlik 450 dolar ödeyerek balon turuna katılmanız yeterli.

loire valley fransa balon turu

4. Loire Valley – Fransa: Paris’e 200 km mesafedeki Loire Valley’de 800’den fazla kaleyi, Chablis’in üzüm bağlarını, Nivernais kanalını havadan izleyebilir, görsel bir şölene tanıklık edebilirsiniz. Nisan ayı ile Ekim ayı arasındaki dönemlerde yapmayı düşündüğünüz balon turu için, kişi başı saatlik 400 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

kapadokya türkiye balon turu

5. Kapadokya – Türkiye:  Kapadokya üzerinde sanki Star Wars filminin bazı sahnelerinin içindeymiş hissine kapılabilirsiniz. Gökyüzüne doğru uzanan kaya oluşumları, bugün hala yaşanan mağaraları ve yeraltı şehirleri ile Türkiye’nin paha biçilmez bu bölgesini gezmenin en iyi yolu, bir
sıcak hava balonu turuna katılmak. Balon turu ile bu dünyanın eşsiz manzarasını görmek için kişi başı saatlik 200 dolar ücret ödemek gerekiyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.