Dünyanın en pahalı özel jetleri
Menu

Dünyanın en pahalı özel jetleri

özel jetler

Teknolojinin ve konforun bir arada sunulduğu özel jetler, ünlü ve zengin iş adamlarının, sanatçılarının, şeyhlerin kullandığı pahalı oyuncaklar gibi. Her türlü lüksün ve konforun yer aldığı bu pahalı jetleri sizler için derledik;

Gulfstream G550

Gulfstream G550: 60 milyon dolarlık bir fiyata sahip bu jet, sıralamada en başta yer almaktadır. ABD’nin Georgia eyaletinde Savannah şehrinde, Aerospace’e bağlı olan General Dynamic şirketi tarafından üretilmektedir.

Boeing Business Jet 2

Boeing Business Jet2: 20 yolcu kapasitesi ve 55,5 milyon dolar fiyatı olan jet dünyanın en büyük sivil uçak üreticilerinden olan Boeing tarafından üretilmektedir. Jetin iç dizaynı BMW Group Design’a ait olup, dış görünümünde Boeing 747-8, 777 ve 787 örnek alınmıştır.

Bombardier Global Express XRS

Bombardier Global Express XRS: 47,7 milyon dolarlık bir fiyata sahiptir. Oldukça lüks ve konforlu olan bu jetle yolculuk yapmak muhteşem bir duygu olsa gerek.

Gulfstream V-SP

Gulfstream V-SP: 45 milyon dolarlık fiyatıyla listenin dördüncü sırasındadır. Aerospace’e bağlı General Dynamic tarafından üretilmektedir. Ticari amaçla üretilmiş, ancak lüks sınıfta üretilmeye devam etmiştir.

Dassault Falcon 7X

Dassault Falcon 7X: Aynı adla bilinen Fransız şirketi tarafından üretilmekte olan jetin fiyatı 41 milyon dolar. Yolcu kapasitesi 12 kişidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.