Dünyanın en pahalı motosikletleri
Menu

Dünyanın en pahalı motosikletleri

en pahalı motorlar

Motosiklet çok büyük bir tutkudur. Özgürlük, stil ve performans gerektirir. Motosiklet sevenlere özellikleri yüksek ve mükemmel sürüş için üretilen modeller vardır. Hızlanma bir motosikletin en önemli özelliğidir. Ancak, sorunsuz hızlanma için ileri teknolojiden yardım alınır. İşte, teknolojisi ve tarzı ile dünyanın en pahalı motosikletleri ;

sheene

Sheene ;

Tamamen el yapımı olan motosiklet, Garrett turbo Suzuki GSX1400 hava soğutmalı motor kullanılmaktadır. İçinde kullanılan pek çok parça özel imalattır. Modellerin her biri birbirinden farklı tasarımlar içermektedir. Şu anda resimde gördüğünüz model, 172 bin dolardır.

superbike

MTT Y2K Superbike ;

420 bhp kapasitesinde Rolls Royce C2O gaz türbini motor vardır. Yaklaşık 5.4 sn’de, 365 kilometre hıza çıkabilir. Bu devrimci özel motor, 175 bin dolar fiyata sahiptir.

macchia nera

NCR Macchia Nera ;

Macchia Nera, mana olarak siyah nokta demektir. Bu motosiklet, güç ve hafiflik için üretilir. Tank, karbon fiber, çerçevesi titanyumdan yapılmıştır. Deha kabul edilen Aldo Drudi tarafından tasarlanmıştır. 135 kilogram ağırlıkta, 185bg. Gücündedir. Bu model, 225 milyon dolara satılmaktadır.

ncr

NCR m16 ;

Dünyanın en seçkin motosikleti kabul edilir. Salıncak kolu, tekerlekler karbon fiberden yapılır. 145 kg. ağırlıkta, 200 beygir gücündedir. Dünyada sanat eseri kabul edilen bu motorda, MotoGP süspansiyon kullanılır. 232 milyon dolara satılmaktadır.

ecosse

Ecosse Titanyum Serisi, Fe Ti XX;

Dünyanın en pahalı motosikletidir. 300 bin dolara satılır. 2.409 cc motor, arka tekerleklerde 225 beygir gücü taşımaktadır. Karbon fiber alaşım ve Berluti High –end İtalyan deri kaplaması vardır. Dünyada sadece 13 adet vardır. Özel imalat ile yapılır.