Menu

Dünyanın en pahalı Maserati modelleri

dünyanın en pahalı masseratileri

Bir spor araba tutkunu iseniz Maserati dünyanın en güzel spor arabaları arasında olduğundan mutlaka ilginizi çekecektir. 1914 yılında İtalya’da kurulan şirket 26 yıl boyunca orada üretimini yapmıştır. Fabrika, 1940 yılında Modena’ya taşındı. Ferrari tarafından satın alındıktan bir süre sonra 1993 yılında Fiat tarafından alınarak, Alfa Romeos ile birlikte üretilmeye başlandı. İşte, en pahalı Masseratiler ;

grancabrio

Maserati Gran Cabrio, 360 bin dolar ;

Masserati teknolojisinde en iyi cabrio otomobildir. Şirket 2015 yılına kadar bu modelden 50 bin adet üretmeyi planlamaktadır. 4.7 litrelik V8 motoru, 460 beygir güç ile araç en etkili ve güçlü Masseratiler arasındadır. Modelin bu yıl çıkacak olan sürümü biraz daha küçük ve verimli yakıt kullanan model olacaktır.

ovitec

Maserati Gran Cabrio Ovitec Tridente , 390 bin dolar ;

Gran Cabrio modeline yeni bir emme manifoldu eklenerek, yakıt sisteminde daha büyük enjektörler kullanılmıştır. V8 motor, 646 beygir gücündedir.

gran torismo

Maserati Gran Turismo MC Stradale ovitec Triente; 400 bin dolar ;

Gran Turismo Mc Stradale, performansını görüntüsünden çok rahat anlayacağınız bir otomobildir. 3.9 saniyede 190 mil hız yapabilen araç, V8 motorludur. Özel dişli ayarlamaları sayesinde çok güçlüdür.

cabrio sport

Maserati GranCabrio Sport, 400 bin dolar ;

4.7 litrelik V8 motoruna sahip olan bu motor bu güce rağmen hızı ile şaşırtıcıdır. Yüksek vitese geçmek için yalvarıyor gibi ses çıkardığı söylenen arabanın içinde direksiyonun hemen altında spor yazılı düğme ile yüksek bir performansa geçiş yapılmaktadır.

maserati tipo

Maserati Tipo 151, 1 milyon dolar ;

1962 yılında sadece 3 adet yapılan bu araç, 1963 yılında güncellendi. Daha sonra yarışlar için üretilen bu araba, ön motoru coupe, 4 litre V8 motorlu hale geldi. Araç şu an muhteşem yarış arabaları arasındadır.

birdcage

Maserati Birdcage 75, 2 milyon dolar ;

2005 yılında Cenevre otomobil fuarında tanıtılan bu model, Maserati’nin 75. Yılına özel bir klasik olarak üretildi. Tasarımı komple değişen araba görüntüsü ile herkesi büyülemiştir.

mc12

Maserati MC12 Corsa, 2.1 milyon dolar ;

147 desibel yüksek sesi ile dünyada sadece 12 adet satılan bu model, bir spor araçta istenilen her şeyi içinde barındırmaktadır. Satın alanlar araca 2 milyon dolar ödemiştir bu nedenle de dünyanın en pahalı araçları arasındadır.

tridente

Maserati MC12, 2.85 milyon dolar ;

Sadece 25 adet üretilen bu araç, 2004 yılında ortaya çıktı ve çok meşhur oldu. 1980 yılında ilk model üretildi. Maserati’nin Ferrari’ye satıldığı dönemde Ferrari tasarımcıları tarafından yapılmıştır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.