Dünyanın en pahalı maddeleri
Menu

Dünyanın en pahalı maddeleri

en pahalı maddeler

Öyle maddeler var ki, değerini kıyas edebilecek başka bir ürün bulmak oldukça zor. Hatta bunları tahmin etmeniz bile oldukça güç. İşte, dünyanın en pahalı maddeleri;

kuyrukluyıldız tozu

Kuyrukluyıldız Tozu: Wild II adlı kuyrukluyıldızın tozu gramı 28 milyar Euro. Stardust uydusunun topladığı bu kuyrukluyıldızdan alınan tozun sistemimizin ilk dönemlerine kadar uzandığı belirtilmektedir.

örümcek zehiri

Örümcek Zehri:  Karadul örümceğinden sağılarak laboratuvarlara satılan zehrin 1 gramı 62 bin 500 Euro.  İlaç üretiminde kullanılan bir zehir türüdür.

LAKE-EFFECT ALTACALIBER-ET

Boğa Spermi: Kanada’da yetiştirilen Goldwyn ve Titanic adlı boğaların yoğunlaştırılmış 1 gram ağırlığındaki sperminin değeri, tam tamına 55 bin Euro.

beyaz trüf mantarı

Trüf Mantarı: İngiliz bir asilzadenin açık arttırmayla sattığı 1,2 kg’lik beyaz trüf mantarı 95 bin Euro’ya alıcı buldu. Böylece mantarın gramı 80 Euro gibi bir rakama denk geldi.

yasemin çiçeği esansı

Yasemin çiçeği esansı: 1 kg yasemin çiçeği esansı yaklaşık 50 bin Euro’ya satılabilmektedir. Fransa’nın Grasse kentinde yetiştirilen yasemin çiçeğinden elde edilen esans, tamamı yasemin çiçeği ekili bir tarladan yalnızca birkaç damla saf yasemin yağı elde edilebilmektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.