Menu

Dünyanın en pahalı hayvanları

sir lancelot encore

Dünya üzerinde bizlerle birlikte yaşayan, aynı havayı soluduğumuz birçok canlı var. Bazı hayvanlar var ki, diğerlerinden çok daha öne çıkmakta ve değer atfedilmektedir. Biz de sizlere bu hayvanları kısaca tanıtmak istedik. İşte, dünyanın en pahalı hayvanları;

green monkey

1. Green Monkey – 16 Milyon Dolar

Henüz 2 yaşındayken Demi O’Brien tarafından satın alınan Green Monkey’in soyundan gelen atların Kentucky Derby şampiyonluğu bulunmakta. Onu satın alan O’Brien’da mantıklı bir şekilde yarışlar kazanacağı umuduyla satın almış. Ne yazık ki henüz daha milyon dolarlık yarışlarda bir başarısı yok. Ama, bu durum onun dünyanın en pahalı hayvanı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

miss missy

2. Miss Missy – 1,2 Milyon Dolar

Miss Missy, holstein cinsi bir inek. 2009 yılında Western Fall National Show North America’da büyük şampiyonluğu kazanmış. Dünya çapında hayvan gösterilerinden biri olan bu show’un sonunda pek çok insan onu satın almak için sıraya girmiş. Ve 1,2 milyon dolara da alıcı bulmuş.

tibetan mastiff

3. Tibetian Mastiff – 582.000 Dolar

Tibetian Mastiff, evcil hayvan olarak alınabilecek en pahalı hayvanlardan biridir. Bu özel cinsin ortalama fiyatı da 582 bin dolar. Çok pahalı olduğu kadar, dünyanın en büyük cüsseye sahip köpeklerinden biridir.

sir lancelot encore

4. Sir Lancelot Encore – 155.000 Dolar

Sir Lancelot Encore bir köpek klonlama işleminin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Edgar ve Nina Otto’ya ait dünyaca ünlü Lancelot 2008 yılında kanserden kaybettikleri köpeklerini DNA!sını klonlatmışlar. Sonuç olarak Sir Lancelot Encore ile San Francisco’da gerçekleşen Bio-sanat müzayedesinin kazananları olmuşlar.

beyaz aslanlar

5. Beyaz Aslan Yavruları – 138.000 Dolar

Güney Afrika yaban hayatında nadiren bulunan bu beyaz aslanlar, dünya üzerinde şu anda sadece 300 adet kadar kalmış durumda.

geyik böceği

6. Stag Beetle – 89.000 Dolar

Geyik böceği pahalı ve oldukça garip bir böcek türüdür. Bu böceğin 1200 civarında türü bulunuyor. Yukarıdaki böcek nadir görülen türlerinden biri olup, Japon bir kişi 89.000 dolarlık bir fiyatla damızlık olarak bu böceği satmayı başarmış.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.