Menu

Dünyanın en pahalı 7 nesnesi

dünyanın en pahalı nesneleri

Bazı insanlar lüks içinde yaşasalar da, bunu daha da abartılı bir yaşam tarzı şeklinde benimseyenler de yok değil. Abartılı fiyatlara sahip egzotik arabalar, güzel ayakkabılar ve süslü telefonlar bunlardan bazıları, ama bunlarla da sınırlı değil. Sizler için dünyanın en pahalı 7 nesnesini sıralamaya çalıştık;

iphone 4s elite gold

1. iPhone 4S Elite Gold: 9,4 Milyon Dolar: Resmi olarak dünyanın en pahalı telefonunu tasarlayan kişi olarak kabul edilen Stuart Hughes, toplamı 100 karat olan 500 bireysel elmas ile tasarlanmış bir telefon tasarlayarak bir kez daha kendisini aştı. Telefonun arka plakası ve Apple logosu 24 ayar altın, 53 adet elmas ile yapılmış. Navigasyon düğmesinin çok nadir ve kusursuz 7,4 – 8,6 karat pembe elmastan olduğu söylenmektedir.

lamborghini veneno

2. Lamborghini Veneno: 4,5 Milyon Dolar: Lamborghini’nin 50. yıldönümü için tasarlanan Lamborghini Veneno dünyanın en pahalı arabalarından biridir. 750 beygir gücündeki bu otomobil 2.8 saniyede sıfırdan 60 km hıza ulaşmaktadır. Özel olarak tasarlanan bu araçtan sadece dört adet üretilmiş.  

amor amor köpek tasması

3. Amour Amour Köpek Tasması: 3,2 Milyon Dolar: Genellikle köpek tasmaları ucuz ama kullanışlı ürünler olarak bilinirler. Ancak bu köpek tasması başka bir sınıfta değerlendirilmeli. Bugatti fiyatındaki bu köpek tasması 3,2 milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı köpek tasması, daha ziyade takısı demek gerekiyor.

harry winston ruby terlik

4. Harry Winston Ruby Terlik: 3 Milyon Dolar: Bir değerli taş ustası olan Amerikalı kuyumcu Harry Winston’un tasarımıdır. Bu terlikte 1350 karat toplamında 4600 adet yakut, bunun yanı sıra 50 karat elmas ve kırmızı yakut kullanılmıştır.

hermes birkin çanta

5. Hermes Birkin Çanta: 1,9 Milyon Dolar: Statü ve zenginlik sembolü olan Hermes Birkin Çanta, kadınların elde etmek istediği en değerli aksesuarlarından biridir. Bu çanta ise Ginza Tanaka tarafından 2.000 elmas ve altın kullanılarak tasarlanmış ve bir kaç yıl önce 1,9 milyon dolara satılmıştır.

elmas masajı

6. Elmas Masajı: 100,000 Dolar: Zenginler bu masaj ile kendilerini şımartmayı seviyorlar. Masaj sırasında toplam 1,5 karat elmas toz şeklinde ( mikronize elmas ve demir karışımı ) ezilmiş bir halde vücuda yayılmakta ve tüm cilde uygulanmaktadır. Masaj sonunda bir mıknatıs ile demir mineralleri ciltten temizlenmektedir. Bu masaj ile genç bir cilde sahip olmak, elektromanyetik dalga kirliliğine karşı cildi koruyan bir detoksifikasyon gibi birçok anti-aging etkileri bulunmaktadır. Bu masajı yaptırmak ise tam 100 bin dolar…

frozen haute çikolata

7. Frozen Sıcak Çikolata, 25.000 Dolar: New York’tan başka 25 bin dolara nerede bir tatlı bulabilirsiniz? Serendipity Restaurant 3, geleneksel sıcak çikolatanın yüksek teknoloji versiyonunu misafirlerine sunmaktadır. Kakao ve süt karışımından oluşan sulu bir tatlı gibi ama, servis başına 5 gram 24 ayar altın ile veriliyor. Bu tatlı yanında bir de altın kaşığı ile önünüze geliyor. Guinness tarafından dünyanın en pahalı tatlısı olarak tescil edildi.

Son 50 Yorum
  1. özlem
  2. neslihan
    • özlem

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.