Dünyanın en önemli alışveriş yerleri
Menu

Dünyanın en önemli alışveriş caddeleri

dünyanın en önemli alışveriş caddeleri

Dünyanın en ünlü markalarının yer aldığı caddeler, etrafındaki ekonomik ve sosyal hayatı oldukça canlandırıyor. Hemen hemen her ülkenin alışveriş çeşitliliği sağlayan büyük ve neredeyse günün her saati canlı olan caddeleri vardır. İşte, dünyanın en önemli alışveriş caddeleri;

Orchard Street

Orchard Street – Singapur: Dünyanın en önemli alışveriş caddelerinden biri olan Orchard Street’te tanınmış birçok markayı bulmak mümkün.

Champs-Élysées, Paris

Champs-Élysees – Paris: Lüks mağazaları, kafeleri ve sinema salonlarıyla dünyanın en ünlü ve önemli caddelerinden biridir. Yüksek kira bedelleriyle dünyanın en pahalı alışveriş caddelerinden biridir.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Corso Vittorio Emanuele – Milano: Dünyanın ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilen Galleria bu caddede yer almaktadır. Yalnızca yayalara açık olan cadde, Piazza Duomo ile Piazza San Babila meydanlarını birbirine bağlayan oldukça işlek bir caddedir.

5. Cadde, New York

5. Cadde – New York: Dünyanın en pahalı caddelerinden biri olan 5. Cadde’de mağazaların metrekare fiyatları yaklaşık 13 bin Avro civarında. Manhattan’ın göz bebeği olan bu caddede 49. ve 60. sokakların arasındaki bölge en prestijli ve ünlü markaların bulunduğu bir alandır.

Causeway Bay, Hong Kong

Causeway Bay – Hong Kong: Bu caddede mağazaların metrekare fiyatları New York 5. cadde ile neredeyse yarışır türden. Metrekare fiyatları 11 bin Avro dolaylarındadır.

Ginza Caddesi, Tokyo

Ginza Caddesi -Tokyo: Dünyadaki en lüks alışveriş yerlerinden biri de Ginza caddesidir. Mağazaların kira bedelleri dünyanın en pahalı kira bedelleri sıralamasında beşincidir.

Bond Caddesi, Londra

Bond Caddesi – Londra: Londra’nın merkezindeki en büyük ve önemli alışveriş caddesidir. 18. yüzyıldan beri Londra’nın en ünlü alışveriş merkezidir.

Bağdat Caddesi, İstanbul

Bağdat Caddesi – İstanbul: Üst gelir gurubunun yoğun bir şekilde alışveriş yaptığı caddede kafeler, restoranlar ve ünlü ve prestijli markaların mağazaları günün büyük bölümünde canlılığını korumaktadır.

Mariahilferstrasse

Avenue Louise – Brüksel: Belçika’nın başkenti Brüksel’in en ünlü ve hareketli alışveriş caddesidir. Ünlü markaların mağazaları ile dinlenme ve sohbet ortamlarının olduğu nezih kafeler de yer almaktadır.

Avenue Louise

Mariahilferstrasse – Viyana: Avusturya’nın başkenti Viyana’nın en ünlü alışveriş caddesi olan Mariahilferstrasse, alışverişten hoşlananların akla gelen ilk adreslerinden biridir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.