Menu

Dünyanın en küçük evleri


Tumbleweed’in evi
Bir çok kişinin dolabından bile küçük bu evler 1997 yılından bu yana üretilmektedir.Bazı modellerinde banyo (duş ve tuvalet) olan bu ev doğa ile iç içe yaşamak isteyenlerin tercihleri arasındadır.

Mikro prefabrik
6 metrekarelik bu ev 4-5 kişinin barınması için müsait.Mutfak, banyo, iki çift kişilik yatak ve birde salonu bulunmakta; bu da insanların orada kalmak istemeleri için yeterli.

Toronto daki küçük ev
Normal boyutlarındaki komuşuları arasına gizlenmiş olan bu ev dünyanın en küçük evi değildir.Ama Toronto ve Kanada’daki en küçük evlerden biri olarak ün yapmıştır.Ve Amerika’daki bazı ünlülerin bu evle ilgilendiği bilinmektedir.

İdeal öğrenci evi
Almanya’da Karlsruhe Üniversitesi’nde öğrencilerin tasarladığı bu ev kampüs için de bir yerden diğer yere taşınmak için yapılmıştır.Evin merkezinde bulunan bir tekerlek sayesinde evde yürüyerek yeri değiştirilebilmektir.Bu tekerlek yapılırken fare çarkından esinlenilmiştir.Evde mutfak, duş, şezlong,masa,tuvalet ve yatak dolaplarda ortaya çıkarılmak için hazır beklemektedir.

İngiltere’nin en küçüğü
1900 yılından bu yana var olan ev ingilterenin turist çekim merkezlerinden biridir.Bir ocak, yatak, lavabo ve banyo bulunan evde bu kadar yer olduğuna inanmak biraz zor.

Nano Evler
Küçük ama oldukça teknolojik olan bu evler dünyanın küresel konut krizini çözmeye yardımcı olmak için oluşturdu.25 metrekare üstüne kurlan bu evler 4 kişilik bir aile için tarsalanmıştır.Güneş enerjisini kullanbilir ve odalar küçük bir alana aynında dönüştürülebilir.

Single Hauz
Yol kenarındaki reklam panolarından esinlenerek tasarlana bu ev hemen her yere inşa edilebilir.Hatta bu evler su kütleleri üzerine bile yükeseltilmiştir.

Son 50 Yorum
  1. nisa
  2. ihsan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.