Menu

Dünyanın en kıllı 10 insanı

stephan bibrowski

Dünya üzerinde çok nadir görülen bir rahatsızlık olan Hipertrikoz ya da hirsutizm hastalığıyla doğan insanları görebilmek pek sık rastlanan bir durum değil. Hipertrikoz, Kurt adam sendromu olarak adlandırılmaktadır. Alışkın olmadığımız bu rahatsızlıkla dünyaya gelen bazı insanları sizler için sıraladık. İşte, dünyanın en kıllı 10 insanı;

yu zhenhuan

Yu Zhenhuan: 1979 yılında Çin’in Anshan şehrinde dünyaya gelen Yu Zhenhuan’ın vücudunun yüzde 96’sı kıllarla kaplı. Tüylü Çinli Çocuk olarak dünyaca tanınmıştır. Bu sıradışı görünüşünü rock müzik kariyeri yapmak için kullanıyor.

annie Jones

Annie Jones: 1860 yılında Virginia’da dünyaya gelen Annie Jones, Amerikalı sakallı bir kadın. Ünlü şovmen PT Barnum’un sirkiyle gezmeye başladı. Hirsutizm hastalığı ile doğan Annie Jones, Rusya’da şov için gezdiği sıralarda onun Hz. İsa gibi poz vermesini istediler ancak o geri çevirdi. 1902 yılında da tüberkülozdan hayatını kaybetti.

jesus aceves

Jesus Aceves: Jesus, Meksika Loreta Zacatecas’da dünyaya gelmiş. 2007 yılında da Guinness Rekorlar Kitabına girmiş.

ramos gomez kardeşler

Ramos Gomez Kardeşler: Kıllı kardeşler Ramos ve Gomez için hayat hiç de sıkıcı değil. Düzenli bir işleri olan kardeşler trambolinde akrobatlık yapıyorlar. The X Files için rol teklifi bile almışlardı.

julia pastrana

Julia Pastrana: 1834 yılında Meksika’nın Sinaloa Sierra eyaletinde dünyaya gelmiş. Julia Pastrana İspanyol dansı yapan bir kadındı. Erkek gibi sakalları ve alnında yoğun kılları vardı ve görünümü sanki bir gorilin görüntüsüydü.  Tabi ki, hipertrikoz denen hastalıkla dünyaya gelmişti.

pruthviraj patil

Pruthviraj Patil: Hipertrikoz sendromu ile Hindistan’ın Mumbai yakınlarındaki Sangali bölgesinde dünyaya geldi. Ailesi tedavi ettirebilmek için her yolu denemiş ancak hiçbir sonuç alamamışlar.

percilla bejano

Priscilla Bejano: Porto Riko San Juan’ın güneyinde Bayamon kasabasında 1911 yılında dünyaya geldi. Ailesi tarafından New York’a tedavi için götürülmüş ve yedi ay boyunca incelemeler yapılmış. Tabi ki sonuç yine aynı… Öldüğünde 89 yaşındaydı.

fedor jeftichew

Fedor Jeftichew: 1868’de Rusyta’nın St. Petersburg şehrinde dünyaya geldi. Jo Jo Köpek Yüzlü Çocuk olarak tanındı. 16 yaşından itibaren PT Barnum ile çalışan Fedor, dünya çağında üne ve servete kavuştu.

stephan bibrowski

Stephan Bibrowski: Aslan Yüzlü Adam olarak bilinen ve 1891 yılında Varşova Polonya’da dünyaya gelen Bibrowski , sideshow sanatçısı olarak çalıştı. Tüm vücudu ona tıpkı bir aslan görünümü veren uzun kıllarla kaplıydı.

supatra

Supatra Sasuphan: Tayland’da yaşayan 13 yaşında bir kız çocuğu. Guinness Rekorlar Kitabına girmesiyle popüler oldu. Bu küçük kız, ortaçağlardan beri kayıtlara geçmiş olan sadece 50 kişide görülmüş olan Ambras sendromunun pençesinde.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.