Menu

Dünyanın en iyi 10 eğlence merkezi

dünyanın en iyi eğlence parkları

Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de severek gittikleri eğlence merkezlerinde, aklınıza dahi gelmeyecek yenilikler, sizlere çocuklarınızla birlikte hem güzel bir tatil imkanı, hem de eğlence dolu günler vaat ediyor. İşte, dünyanın en iyi 10 eğlence merkezi;

Disney & Universal Resort – Florida

Disney & Universal Resort – Florida: İçinde barındırdığı 2 su parkı, bir spor kompleksi, golf sahaları, oteller, restoranlar, eğlence merkezlerinde Walt Disney kahramanları ile birlikte sınırsız bir eğlence dünyası.

Port Aventura (Costa Dorada)

Port Aventura (Costa Dorada): Avrupa’nın en büyük tema parklarından biridir. İspanya’daki bu park Barselona’ya bir saat mesafede olup, dünyanın en ünlü eğlence parklarından biridir.

Disneyland Paris: Parisi’in merkezine 20 mil uzaklıkta olan Disneyland, unutulmaz bir tatil seçeneği olarak öncelikli tercihiniz olabilir. Hem Paris’i gezin hem de eğlencenin tadına varın.

Dubailand

Dubailand: 300 kilometrekarelik bir alan üzerine inşa edilmekte olan Dubailand, 2018 yılında tamamlandığında 300 bin kişinin çalışacağı dev bir tatil ve eğlence merkezi olacak.

Aquacity Mayorka

Aquacity Mayorka: Çocukların tatillerinde eğlenceli vakit geçirmeleri için tasarlanmış olan Aquacity, Balear Adaları’nın başkenti Mayorka’da bulunmaktadır.

Aqualand Korfu

Aqualand / Korfu: 75 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Aqualand, dünyanın en iyi kumsallarının ortasında yer almaktadır. Çocuklar ve gençler için düşünülmüş dünyanın en iyi su parklarından biri.

Gardaland Lake Garda

Gardaland / Lake Garda: 1975 yılında faaliyete geçen bu park, İtalya’nın en büyük eğlence parkıdır.

Aqualand Kanarya Adaları

Aqualand / Kanarya Adaları: Bütün yıl açık olan, 90 bin metrekare alanda kurulu olan Maspalomas su parkında 33 adet su kaydırağı bulunmaktadır.

Waterpark Faliraki

Waterpark / Faliraki: Muhteşem sıçrama havuzu ve su kaydıraklarının bulunduğu bu su parkı Rodos’un ilk su parkıdır.

kuşadası adaland

Adaland  / Kuşadası: İzmir’e 80 km mesafede olan Adaland Aydın Kuşadası’nda olup, Avrupa’nın en büyük su parkı konumundadır.

One Response
  1. Patron enucuzişçidir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.