Menu

Dünyanın en ilginç olayları derleme

en ilginç olaylar

Yaşadığımız dünyada anlam veremediğimiz ve hayretler içinde kaldığımız birçok olay cereyan ediyor. Normal hayatımızda aklımıza gelmeyecek ya da bu nasıl bir şey dedirtecek ilginç hadiselerle mutlaka karşılaşırız. Yaşanmış pek çok ilginç olaylardan bazılarını sizler için derledik. İşte, dünyanın en ilginç olayları;

iş kazaları

Çalışanlarının işlerini yaparken güvenli gözlük kullanımını teşvik etmek amacıyla özel bir film hazırlayıp izlettiren şirkette, film o kadar canlı ve insanı etkiliyordu ki çalışanlardan 25’i odadan kaçtı, 13’ü bayıldı ve bir kişi de ilginç bir şekilde sandalyesinden düşerek başını yardı.

mayından koruyan bot

Fransız ordusu mayından askerlerini korumak için bir bot geliştirmişti. Ancak botlar çok ağırdı ve hareket etmekte zorlanıyorlardı. Pusuya yatan düşman askerleri Fransız askerleri yavaş kaldıklarından mayın yerine onlar tarafından öldürülüyorlardı.

William Henry Harrison ölümü

ABD başkanlığına seçilen William Henry Harrison, 1840 yılında çok soğuk bir kış gününde yemin etme töreni sırasında palto ve şapka giymeyerek, peşinden de uzun bir konuşma yaparak zatürreye yakalandı. Başkan göreve başlamasından bir ay sonra zatürreden öldü.

disk atma

ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlenen 1932 Olimpiyatlarında büyük bir sakandal yaşandı. Fransız atletin disk atmada elde ettiği sonuç bir olimpiyat rekoruydu, ancak bu atışı izlemesi gereken hakemler sırıkla atlama müsabakasını izlemek için arkalarını dönmüşlerdi ve rekor geçerli sayılmadı.

sarhoş fil

Pirinç birası içen 12 fil Hindistan’ın Assam eyaletinde 3 kişiyi ezerek öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı. Assam eyaletinde fillerin ezmesi sonucu her yıl 25-30 kişi yaşamını yitiriyor.

ferrariye lpg taktırmak

Ferrari kullanıyorsunuz ama LPG’mi taktırmak istiyorsunuz? İşte olanlar; Belöika’da yaşayan bir Türk ferrarisine LPG taktırmak istediğinde 145 bin Euro değerindeki otomobili Ferrari yetkilileri tarafından elinden alındı.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.