Dünyanın en ilginç havuzları
Menu

Dünyanın en ilginç havuzları

3631

Dünyada insan eli ile yapılan çok farklı ve tasarımı ile ilginç havuzlar var. Bu havuzların bazıları büyüklüğü ile dikkat çekerken, bazıları derinliği ve renkleri ile harikuladedir. İşte dünyanın en ilginç havuzları ;

An aerial view of the swimming pool at the resort of San Alfonso del Mar in Algarrobo city on the southern coast of Chile

Orthlieb Fas’ta , dünyanın en büyük havuzu vardır. 135 km. genişlikte ve 91 metre uzunlukta var olan havuz, yukarıdaki görüntüden de anlaşılacağı gibi oldukça gösterişlidir.

şeytan havuzu

Zambiya sınırında olan Viktorya şelalesinin üstünde bulunan doğal havuz, Şeytan havuzu olarak bilinmektedir. Eylül ve Aralık aylarında suyun debisi düştüğünden rahatlıkla girilmektedir. Ürkütücü ve bir o kadar da doğal güzelliği olan bu havuz çok meşhurdur.

miyazaki

Japonya, Miyazaki kentinde olan Ocean Dome havuzu 300 metre uzunluğunda, 100 metre genişliğindedir. Üstü kapanabilen ve yaz kış kullanılan havuzun üst tavanında yanardağ, bulutlar ve gökyüzü efektleri verilmektedir.

kırmızı 2

Koh Samui adasında olan bu kan kırmızı havuz, içinden çıkan ağaçları ve rengi ile dikkat çekicidir.

nemo

Belçika’da bulunan Nemo havuzu, 33 dalış noktası 35 metreden fazla derinliği ve yer altı mağaraları ile en büyük dalış havuzudur.

playbol havuz

Las Vegas Playboy havuzu, 8000 m2’lik havuz bir gökdelenin üstünde ve açık hava konserleri de verilen meşhur bir noktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.