Menu

Dünyanın en ilginç 5 yaşam alanı

köprü ev 2

İnsanların ilk çağlardan bu yana en önemli gereksinimlerinden biri barınmadır. Bunun için mağaralardan modern evlere gelene kadar büyük bir gelişme yaşanmıştır. Ama bazı insanlar var ki, kendilerini her zaman farklı ve marjinal hissetmek istemişler, yaşam alanlarını da buna göre belirlemişlerdir. Günümüzde insanların farklılık adına üretilmiş olan en tuhaf yaşam alanlarını sizler için inceledik. İşte, dünyanın en ilginç ilginç 5 yaşam alanı;

bilbord ev

Bilbord ev: Bu ev en iyi geri dönüşüm örneklerinden biri. Eski ve büyük reklam panolarını bir yaşam alanı olarak yeniden yaşatmak varken çöpe atmak niye? Yatak odası sığdırılabilecek kaç reklam panosu vardır bilemeyiz ama bir fikir olarak değerlendirilebilir. Tabi pratik kullanıma nasıl geçirilir görmek lazım…

köprüden ev

Köprü ev: Max Pritchard mimarlık maceracı yönünüzü ortaya çıkarıyor. Yemyeşil manzara ile çevrili bir köprüde yaşama değişik bir duygu değil mi? Bu kutu gibi köprü evin değeri tam 175 bin dolar.

su deposu ev

Su Deposu ev: Bu su deposu evin yüksekliği 25 metre ve üç katlı. Tarihi su depolarının bir kopyası olarak inşa edildi. 360 derecelik bir manzara sunan bu kule ev Pasifik Okyanusu, Huntington limanı ve San Gavriel Nehri’nin eşsiz güzelliklerini ayaklarınıza seriyor.

uçak ev

Uçak ev: Bu uçak ev aslında bir konut değil. Kostarika yakınlarında Hotel Costa Verde’nin bir parçası olarak inşa edilmiş ve müşterilere Boeing 727 gövdesinden bir konaklama paketi olarak sunulmakta. Bu tam donanımlı uçak evde iki yatak odası bulunuyor. Daha önceleri uçuşlar yapan bir Boeing 727 uçağının düzenlenmesiyle ortaya çıkarılmış.

yürüyen ev

Yürüyen ev: Modüler olarak üretilen bu ev minimum sarsıntıyla yatay ve yavaş bir şekilde hareket etmekte, gezici bir hayat sağlamaktadır. Enerjisini güneş panelleri sayesinde sağlayan evde sıcak su imkanının yanı sıra, içme suyunun toplanması içinde bir sistem sunulmuş.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.