Dünyanın en güzel köşeleri
Menu

Dünyanın en güzel köşeleri

dünyanın en güzel köşeleri

Dünya üzerinde gezilmesi ve görülmesi gereken doğa harikası birçok yer var. Ülkemizdeki doğal güzellikleri saymakla bitiremeyiz, ancak biz dünyadaki bazı cennet köşeleri sizlere tanıtmak istedik. İşte, dünyanın en güzel köşeleri;

Antilop Kanyonu, Arizona

Antilop Kanyonu – Arizona/ABD: Binlerce yıldır nehirlerin ve kum kayalarının oluşturduğu akıntılardan meydana gelen Antilop kanyonu ABD’de en fazla ilgi çeken yerlerin başında gelmektedir.

Banaue Pirinç Tarlaları, Filipinler

Banaue Pirinç Tarlaları – Filipinler: Filipinlerdeki bu pirinç tarlaları 2 bin yıldan daha eskiye uzanmaktadır. İnsan eliyle yapılan bu tarlalar, sanki doğal bir oluşummuş gibi görünmekte…

Glencoe, İskoçya

Glencoe – İskoçya: Nefis bir görselliğe sahip olan bu yer İskoçya’nın Highlands bölgesinde bulunmaktadır. Avrupa kıtasında görülmesi gereken en güzel köşelerden biridir.’

Gullfoss, İzlanda

Gullfoss – İzlanda: Gullfoss, altın şelale anlamına gelmektedir. İzlanda’da bulunan birçok şelaleden farkı üç katlı bir yapıya sahip olmasıdır.

Lord Howe Adası, Avustralya

Lord Howe Adası – Avustralya: Muhteşem bir manzaraya ve doğal güzelliğe sahip olan bu cennet köşeye, tek seferde 400 kişiden fazlasının girmesine izin dahi verilmiyor.

Namaqualand, Güney Afrika

Namaqualand – Güney Afrika: Güney Afrika’nın Namibya sınırında bulunan bu yer, yılın büyük çoğunluğunda çorak bir görüntüye sahiptir. Ancak ilkbaharda milyonlarca papatyanın açmasıyla cennetten bir köşe haline gelmektedir.

Pamukkale, Türkiye

Pamukkale – Türkiye: Tam tepe noktasında antik Hierapolis kenti bulunan Pamukkale, Türkiye’nin ve dünyanın en güzel köşelerinden biridir. Romalıların ve Yunanlıların antik dönemde buralarda serinlediklerini düşünmek bile, sizi o atmosferin içine çekmeye yetiyor.

Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan

Plitvice Gölleri Milli Parkı – Hırvatistan: Yanı başımızda sayılabilecek bu köşe, Hırvatistan’ın en büyük, Avrupa’nın sayılı parklarından biridir. Sanki pasifik bölgesinde tropik bir adadaymış gibi bir izlenim vermekte…

Sognefjord, Norveç

Sognefjord – Norveç: Dünyadaki en fazla fiyord Norveç’te bulunmaktadır. Sognefjord, dünya üzerindeki en büyük ikinci fiyorddur. 205 km’lik bir derinliğe sahiptir. Avrupa turu yapmayı düşünüyorsanız, burayı görmeden geçmeyin.

Wulingyuan, Çin

Wulingyuan – Çin: Bir orman gibi birbiri ardına dizilmiş olan 3100 kadar doğal kum kulesi görülmeye değer bir görsellik sunmakta ve sizi bu dünyadan alıp götürmektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.