Dünyanın en güzel günbatımları
Menu

Dünyanın en güzel günbatımları

günbatımı

Günbatımları belki de dünyanın bize sunduğu en güzel anlardır. Özellikle sevdiğiniz yanınızdaysa ve gün batımı muhteşem bir tabloyla karşınızdaysa daha ne isteyebilirsiniz? İşte, National Geographic’e göre dünyanın en güzel günbatımı olan yerleri ;

guetemala dağı

Guatemala Dağları ;

Guatemala’da pek çok volkan ve dağı görebilirsiniz. Fuego, Agua, Pacaya ve Acantenango bunlardan bazılarıdır. Bu dağların gün batımları güzel renkler ve sonsuz bir ışık dizisinin dağlardan tonlar halinde yayılması ile oluşuyor. Dünyanın en meşhur günbatımları burada olmaktadır.

stonhenge

Stonhenge, İngiltere ;

Avrupa’nın en iyi bilinen antik eseri olan Stonhenge mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir büyülü yerdir. Hava açık ve yaz aylarında gittiyseniz, gün batımında güneş gökyüzünden aşağı büyük taşlarda parlar. Bölgede bulunan müze günbatımının nasıl olacağı konusunda bilgi vermektedir.

kenya

Kenya, Afrika ;

Kenya’da Masai Mara National Park’da Afrika’nın muhteşem günbatımları seyredilir. Bu kampta kalan kişiler özel olarak günbatımını fotoğraflamak için turlarla akşam saatlerinde özel noktalara götürülüyor.

maui

Maui Adası, Hawai ;

Maui adasında günbatımı asla sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Renkler sanki özel fırça darbeleri ile şekillenmiş gibi canlıdır. Güneş, yangın bulutları şeklinde batarken, turuncu parlak tonlar denize yansır. National Geographic’e göre dünyanın en romantik günbatımları bu adadadır.

italya

Riomaggiore, İtalya ;

İtalya’nın üst kısmında Cinque Terre, turizm açısından çok meşhurdur pek çok balıkçı köyü bu bölgededir. Bu köylerden biri olan Riomaggiore inanılmaz günbatımı ve bozulmamış bir balıkçı kasabası olarak meşhurdur.

yunanistan

Santorini Adası, Yunanistan ;

Yunanistan’ın en güneyinde bulunan Santorini adası bir yeryüzü cenneti olarak bilinir. Uçurumlar, yerleşik köyler ve beyaz binaları ile meşhur olan bu ada, gezegenimizin en muhteşem gün batımı için zemin hazırlar. Bu bölgede gün batımı için turistler yüksek zirvelere çıkmaktadır.

canada

Alberta, Kanada ;

Kanada’da Alberta Banff Ulusal Parkı, kayak tutkunlarının uğrak yeridir. Yürüyüş, binicilik ve bisiklet gibi pek çok spor rahatlıkla bu bölgede yapılır. Parkın hemen yanında olan Lake Minnewanka, muhteşem günbatımı ile ünlüdür. Pek çok kişi, göle sandalla açılarak günbatımını seyreder.

fiji

Fiji adaları ;

Fiji takımadaları içinde olan Beqa adası dünyanın en iyi dalış noktalarından biridir. Bu noktada cep telefonu, planlar, tarihler önemini yitirir. Bölge, tüm dünyanın en iyi günbatımı olan yerlerinden kabul edilir.

nemrut dağı

Nemrut Dağı, Türkiye;

Nemrut dağı, Adıyaman’ın Kahta ilçesi, Karadut köyünde dünyanın sekizinci harikası kabul edilen bir antik bölgedir. 2.150 metre yükseklikte ve üzerinde 10 metrelik baş heykelleri olan bölgedir. Bu bölgenin günbatımı dünyanın en güzel günbatımlarından kabul edilir.
2 Comments
  1. Necati Yaşar Cevapla
  2. rıfat Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.