Dünyanın en güzel dalış noktaları
Menu

Dünyanın en güzel dalış noktaları

dünyanın en iyi dalış noktaları

Tüple dalış yapanlar için gezegenin su altı manzaraları muhteşemdir.  Okyanuslarda bulunan mercan resifleri ve etkileyici deniz balıklarının renkli hayatları kesinlikle nefes kesicidir. Sertifikalı uzmanlar, acemi dalgıçlar  için dünyanın en güzel yerlerini derledik. İşte, tüplü dalış için dünyanın en güzel yerleri ;

avustralya

Great Barrier Reef, Avustralya ;

Dünyanın en büyük resifi olan bu bölge, Avustralya kıyılarındadır ve uzaydan rahatlıkla görülür. Resif, binlerce balık türü ve yaban hayatını kolay görmeyi sağlayan kristal berraklığında suya sahiptir. Dünyanın en popüler dalış noktası olduğundan çok ucuz bir nokta değildir. Fakat, bölgenin korunması için verilen çaba takdire şayandır.

palau

Palau ;

Denizanalarını görebileceğiniz belki de en güzel noktadır. Hemen hemen her tür denizanası bölgede rahatlıkla görülebilir. Ayrıca mavi köşe isimli bölgede, resifler vardır. Bu bölge, ton balığı, barakuda, köpekbalığı bulunan noktalardır. Ayrıca bölgede pek çok sualtı mağarası da bulunmaktadır.

cayman adaları

Cayman Adaları ;

Berrak ve ılık suları ile yüzmek ve dalmak için dünyanın tercih ettiği bölgelerdendir. Sığ bölgelerde yaşayan canlılar için şnorkel ve palet ile dalış yapılabilir. Derin sularda, resifler ve batıklar vardır. Bölge dalış için mükemmeldir.

kızıl deniz

Kızıldeniz ;

Mısır’da Kızıldeniz, resifleri, gemi ve uçak batıkları ile mükemmel bir dalış noktasıdır. Ras Muhammed Milli Parkı içinde bulunan kısımda, köpekbalıkları, yunuslar, iskorpit ve anemon gibi renkli deniz canlıları rahatlıkla izlenebilir.

malta

Malta ;

Akdeniz’in en iyi dalış noktalarından olan Malta, Comina adası yakınlarında olan Blue Lagoon canlı deniz yaşamı için korunaklı bir lagündür. Tüplü ve şnorkelli dalış yapılabilir. Sualtı mağaraları, balık dolu koyları ve batıkları ile Malta dalış listelerinde ön sıralardadır.

ko tao

Ko Tao ;

Tayland Ko Tao, Tayland körfezinde Güney Doğu Asya’nın sıcak dalış noktalarındandır. Mercan kayalıkları ve açık sularda olan sualtı kaya oluşumları her seviye dalış yapan için değerlendirilir. Dünyanın en popüler dalış noktalarındandır. Bu bölgede olan dalış okullarının yüksek seviyesi olduğu söylenir. Acemiler hızlı sertifika alabilmektedir.

seyşeller

Şeyseller ;

Doğu Afrika kıyılarında Hint Okyanusunda bulunan Şeysel adaları tartışmasız dünyanın en iyi dalış noktasıdır. Dalgıçlar, farklı mercan türleri, balıklar, köpekbalıkları, orfoz gibi türleri görmek için bu noktayı seçerler. Renkli tropikal balıkları ve berrak suyu ile mükemmel bir noktadır. Derin noktalarda çekiç köpekbalıkları ve balina köpekbalıkları rahatlıkla görebilirsiniz.
One Response
  1. nurettin bozdogan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.