Menu

Dünyanın en gelişmiş tuvaletleri

en gelişmiş tuvaletler

Tüm tuvaletler aynı gibi görünseler de, dünya çapında yenilikçi yaklaşımların ortaya çıkardığı tuvalet teknolojilerindeki gelişmelerle tuvaletler sürekli değişiyor. Japon teknolojisi tuvaletler, bu alanda öncülük etmekte ve yavaş yavaş tüm dünyada takip edilmektedir. Ancak yine de sık banyo tasarımlarında bir tekel oluşmamıştır. Dünyanın en pahalı ve en lüks tuvaletleri Wisconsin ve Kohler tarafından üretilmektedir. Kohler’in ürettiği modeller dünyanın en gelişmiş teknolojik tuvaletleri olarak ilan edilmiştir. İşte, dünyanın en gelişmiş tuvaletlerinden bazıları;

Odyssey Vertebrae dizayn

Odyssey Vertebrae Tasarımı- 10.000 – 20.000 Dolar.

Listenin ilk sırasında yer verdiğimiz tuvalet, belki en faydalı tuvaletlerden biri olabilir. Bir omurganın yapısından esinlenilerek all-in-one kule banyo şeklinde tasarlanmıştır. Aynı yapı üzerinde kullanıcılar dişlerini fırçalayabilmekte, duş alabilmekte ve tuvaletlerini yapabilmektedirler. Fiyat aralığı ise 10 bin – 20 bin dolar dolaylarında.

kohler numi

Kohler Numi Klozet– 6,500 Dolar.

Kohler, süper tuvalet sistemleri dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biridir. Yalnızca ısıtma özelliği olmayan Kohler Numi’nin birçok özelliği de var. Kullanıcının ayakları etrafında zemin ısıtan bir ünite, kapağı açmaya yarayan bir sensör, entegre bir hava kurutucu, koku giderici ve otomatik kapak kapatma özelliği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, kullanıcılarına dokunmatik uzaktan kumandası olan müzik çalar seçeneği de sunulmaktadır.

toto intelligance II tuvalet

Toto Intelligence II Tuvalet – 6,100 Dolar.

Toto markalı tuvaletler Japonya’nın en gelişmiş ve en popüler tuvaletlerini üretmektedir. İntelligence II, özellikle kadın sağlığı ön planda tutularak üretilmiştir. Bu tuvalette kullanıcılar şeker, kan basıncı, vücut sıcaklığı ve diğer sağlık verilerini kontrol etme imkanına sahipler. Elde edilen verileri panoda analiz etme imkanı vermektedir. Önemli sağlık bilgilerini izlemek için oldukça faydalı bir tuvalet.

ınax satsis

INAX Satis Tuvalet – 5600 Dolar.

INAX Satis, Kohler Numi’ye benzer bir tuvalet markası. Diğer birçok gelişmiş tuvaletler gibi bu tuvalette de uzaktan kumanda ile müzik, aydınlatma, deodorant püskürtme gibi özelliklere sahip. INAX Satis’de zemin ısıtıcı ve hava kurutma sistemi yok, ancak ön ve arka taraf temizliği için nozullar, bununla birlikte masaj yapma imkanı sağlamaktadır.

toto ms990 tuvalet

Toto MS990 Tuvalet – 5,000 Dolar.

Başka bir yüksek teknoloji ürünü olan Toto MS990, kullanıcı deneyimini özelleştirmeye yardımcı olan uzaktan kumanda olanağı ile sunulmaktadır. Hava kurutmalı ve otomatik taze kokular veren deodorant sistemi bulunmaktadır. Su alırken sessiz çalışan bu klozet, zemin ısıtma ve otomatik kapak açma – kapama özelliği de sunmaktadır.

Son 50 Yorum
  1. erkan kalkan
  2. Murat Atlam
    • ersin kermen

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.