Dünyanın en garip 5 son istek ve vasiyeti
Menu

Dünyanın en garip 5 son istek ve vasiyeti

son istek

Hayatınızı yaşarken bir gün öleceğinizi öğreniyorsunuz. İnsanlar size son isteğinizin ne olduğunu soruyorlar. Hepimiz bir yerler görmek, mutlu olmak veya paramızın, malımızın sevdiklerimize verilmesi için vasiyet hazırlarız. Fakat, bazı insanlar garip istek ve vasiyetleri ile şaşırtıyor. İşte, dünyanın en garip 5 son istek ve vasiyeti ;

ayakta duran cenaze

Ayakta duran cenaze ; Puerto Rico’lu Angel Pantoja Medina cenazesinde ayakta durmak ve gelenleri karşılamak istemiş. Bu son isteğin yerine gelmesi için özel teknikler uygulanmış ve ceset mumyalanmış. Üzerine en sevdiği kıyafetler ve gözlükleri de takılmış. Böylece cenazesinde ayakta duran tek kişi ünvanını da almış.

köpeğin serveti

Zengin olan köpek ; Leona Helmsley, dünyanın en zengin kadınlarından biriydi. 87 yaşında öldüğünde, köpeği Trouble’ye tam olarak 12 milyon dolar bırakmıştır. Erkek kardeşine 10 milyon dolar, torunlarını ise mirasından mahrum bırakmıştır. Torunlar ölüm sonrası pek çok dava açsa da kanuni olarak miras geçerli kabul edilmiştir.

puro içen kadın

Puro içmek şartı ile yarım milyon dolar ; Hayatı boyunca çok sevdiği purolarını içmesine izin vermeyen eşine Samuel Bratt, günde 5 tane puro içmesi şartıyla yarım milyon dolar miras bırakmıştır. 1960 senesinde ölen Samuel Bratt bu hareketi ile sigara bile içmeyen eşinden tüm hayatının intikamını mı almak istedi sizce?

evlilik

Lösemi hastası çocuk ; 9 yaşında olan Jayla Cooper lösemi hastalığından tedavi görmekteyken evlenmek istediğini söylemiş. Aile kızlarının son isteğini yapmak istemiş ve Jayla, Dallas’taki çocuk hastanesinde aynı hastalıktan tedavi gören arkadaşı Jose Griggs ile arkadaşlarının ve ailelerin huzurunda bir düğün ile evlenmişler. Düğün günü yapılan bağışlar ile de çok para kazanmışlardır.

şair

Şairin vasiyeti ; Almanya’nın meşhur şairlerinden Heinrich Heine, ölmeden önce tüm parasını eşine bıraktı fakat tek bir şartla. Buna göre eşi parayı almak için evlenmek zorundaydı. Öldüğümde üzülen bir kişi olacak bu nedenle bunu yapıyorum diyen bir not da bırakmıştır. Şair, 1856 yılında vefat etmiştir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.