Dünyanın en çok tercih edilen elmas kesimleri
Menu

Dünyanın en çok tercih edilen elmas kesimleri

elmas

Bir elmas yüzük satın alırken karar vermek zor olabilir. Alışverişi yapmadan önce bilinmesi gereken “dört Cs” denilen kriterleri bilmek oldukça önemli. “Dört Cs“nin açılımı kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığı olarak sıralanmaktadır. Beşinci bir kriter de sertifika için düşünülebilir. Tüm bu kriterleri es geçmek ve yalnızca elmas bir yüzük almak istiyorsanız, alırken karar verebileceğiniz tek kriter elmas kesim şekilleri olabilir. Biz de sizler için dünyanın en çok tercih edilen elmas kesimlerini derledik. İşte, o elmas kesimleri;

yuvarlak elmas

1.. Yuvarlak Kesim Elmas: Bu dünyanın en ünlü ve en çok tercih edilen elmas kesimi kaliteli elmasların kesim şekli olarak öne çıkmaktadır. Boyutlarındaki uygunluk ve elde duruşu nedeniyle birçok kişi tarafından talep edilmektedir.

princess kesim elmas

2. Princess Kesim Elmas: Bu princess kesim fantezi elmas arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Kesim şekli bir dikdörtgen ya da kare şeklinde olabilmektedir. Princess kesim elmas ilk olarak 1960 yılında yapılmış, uzun parmakları olan kişiler tarafından tercih sebebi olmuştur.

oval elmas

3. Oval Kesim Elmas: Bu simetrik kesimli elmas, elleri küçük fakat parmakları uzun bayanların kullanımı için idealdir. Yuvarlak kesim elmasa benzeyen bir kesime sahiptir. Şekli uzunca olduğundan, elmas gerçek boyutundan daha büyük görünür ve bazı kadınların parmaklarında mükemmel bir uyum yakalar.

markiz elmas

4. Marquise Kesim Elmas: Uzun ve dar kesimi nedeniyle olduğundan daha büyük görünerek kadınların parmaklarında eşsiz bir görünüm sağlar. Küçük ama daha büyük görünsün diyen bayanlar için ideal bir seçimdir.armut şekilli elmas

5. Armut Kesim Elmas: Armut şekilli elmas kesimi, markiz kesim ve oval kesimin çapraz uygulanmış cinsidir. Gözyaşı damlası gibi görünen bu kesim elmas, beş karattan daha küçük olmalıdır ki etkisini daha da hissettirsin. Bu tarz kesim elmas herhangi tirde el ve parmaklar için genelde uyumludur, ancak kolye ve küpe olarak daha popüler olan bir kesim şeklidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.