Dünyanın en çok izlenen TV dizileri
Menu

Dünyanın en çok izlenen TV dizileri

tv dizileri 3

Dünyanın en çok izlenen ve sevilen TV dizilerini paylaşmaya devam ediyoruz. Tüm dünyada milyonları ekran başına kilitleyen, birçok ödül alan televizyon dizileri hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor.

Downton Abbey

Downton Abbey: Aile mirasını ve büyük yazlık köşkü yaşamının en önemli amacı olarak gören Lord Crawley ve çevresinde gelişen olayları anlatan drama dizisidir.

Friends

Friends: Uzun soluklu bir komedi dizisi olan Friends, 1994-2004 yılları arasında gösterimi yapılan TV dizilerindendir.

South Park

South Park: Yetişkinlere yönelik olarak 1997 yılından bu yana gösterimi yapılmakta olan Amerikan animasyon komedi dizisidir.

It's Always Sunny in Philadelphia

It’s Always Sunny in Philadelphia: 2005 yılında Amerikanın FX televizyon kanalında gösterilmeye başlanan komedi dizisidir.

Blackadder Goes Forth

Blackadder Goes Forth: Kaptan Edmund Blackadder, I. Dünya Savaşı’nın ortasında sıkışmıştır ve kaçmak için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.

Deadwood

Deadwood: 2004-2006 yılları arasında Amerikan HBO televizyonunda toplam üç sezon gösterilen western türü televizyon dizisidir.

Fawlty Towers

Fawlty Towers: İngiliz BBC televizyonu tarafından 1975 – 1979 yılları arasında gösterilmiş olan bir sitcom’dur. Toplamda 12 bölüm olan dizi iki sezon olarak gösterilmiştir.

Seinfeld

Seinfeld: 1989 – 1998 yılları arasında 9 sezon olarak NBC televizyonunda yayınlanan, Emmy Ödülü sahibi bir sitcom dizisidir.

Batman

Batman: Üç Emmy Ödülü sahibi olan, Batman efsanesinin devamı niteliğinde çekilen Amerikan yapımı çizgi film dizisidir.

Oz

Oz: 1997-2003 yılları arasında Amerikan HBO televizyon kanalında 6 sezon olarak yayınlanmış olan, hapishane temalı bir dizidir. Kısa adı OZ olan bir Amerikan hapishanesinde geçen olayları anlatmaktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.