Menu

Dünyanın en çok fotoğrafı çekilen yerleri

fotoğraflanan yerler

Turistler gittikleri ülkelerde fotoğraf çekmeyi severler. Çeşitli tarihi alanlar, müzeler, sanat eserleri gibi yerleri fotoğraflamak yıllar boyunca onları kaydetmek demektir. İşte, turistlerin  en çok fotoğraf çektikleri yerler ;

michelangelo meydanı

Michelangelo Meydanı ;

Floransa’da olan ünlü Michelangelo Meydanı, şehrin panaromik manzarasını sunmaktadır. Giuseppe Poggi tarafından 1869 yılında inşa edilen pek çok eser ve Michalengelo’nun eserlerinin kopyaları buradadır. İyi bir İtalya manzarası fotoğraflamak isteyenlerin en çok rağbet gösterdiği yerdir.

brandenburg kapısı

Brandenburg Kapısı ;

Almanya Berlin’de bulunan Brandenburg Kapısı, Prusya Kralı Fredrick William tarafından yaptırılmıştır. Dünya çapında bir üne sahiptir. Almanya’nın en fazla fotoğraflanan eseridir.

solomon guggenheim müzesi

Solomon R. Guggenheim Müzesi ;

New York’da bulunan ve Amerikalı mimar Frank Lloyd Wrght tarafından tasarlanan müze New York’un en popüler yeridir. Modern ve çağdaş bir sanat merkezi olarak 1959 yılında açılmıştır. Üst kısmı genişleyen bir silindirik yapıya sahiptir. Modernizmin bir parçası olarak turistler tarafından en fazla fotoğraflanan ve gezilen yerdir.

niagara şelalesi

Niagara Şelalesi ;

Amerika ve Kanada sınırında olan şelale yılda 30 milyon turisti ağırlamaktadır. Bu bölgede, olan şelalelerin son buzul çağında oluştuğu biliniyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük ve güçlü şelalesi arasında kabul ediliyor.

saint mark meydanı

Saint Mark Meydanı ;

Venedik’te olan Piazza San Marco ülkenin en efsanevi yeridir. Saint Mark bazilikası, Doge sarayı, Procuratie gibi binalar bu meydandadır. Müzeler, lokantalar ve restoranlar açısından zengin olan meydanın bir de kuşları çok ünlüdür. İşte, bu nedenle en çok gezilen ve fotoğraflanan yerdir.

giza

Giza Büyük Piramit ;

Antik dünyadan bozulmadan kalan ve Dünyanın yedi Harikasından biri olan Giza Piramidi, en eski ve en büyük piramittir. Yapımı yaklaşık 20 yıl süren ve 146.5 metre yükseklikte olan piramit tam 3.800 yıldır ayaktadır. Giza, dünyada en fazla ziyaret edilen ve fotoğraflanan noktadır.

eyfel

Eyfel Kulesi ;

1889 yılında Paris’e dikilen ve 1930 yılına kadar dünyanın en yüksek binası kabul edilen Eyfel kulesi, çok ünlü bir eser kabul edilir. Paris’in simgesi olarak dünyaca bilinir. Senelik 250 milyon ziyaretçi ağırlar. Bu nedenle sürekli olarak fotoğraflanır.

roma

Roma Kolezyum ;

Roma zaten en fazla fotoğraflanan şehirlerdendir. Roma İmparatorluğunun mimarlık, mühendislik dehası kabul edilen bu arena,  MS. 70  yılında inşa edilmiştir. Başlangıçta, tiyatro olarak düşünülmüş fakat daha sonra dövüşlere sahne olmuştur. O dönemden kalan en ikonik eser kabul edildiğinden milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir.

One Response
  1. muhammet kahriman Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.