Menu

Dünyanın en çılgın ve tehlikeli sporları

sporlar

Adrenalin tutkusu taşıyan pek çok insan çılgın ve tehlikeli sporlar yapıyorlar. Hatta son yıllarda yapılan bu sporlar çok tehlikeli ve çılgınca. Sizin için dünyanın en tehlikeli ve çılgın sporlarını derledik ;

volkan sörfü

Volkan sörfü ; Yaklaşık 700-800 metre yükseklikte ki dağdan sörf tahtası ile saatte 80-100 km. kadar hızla aşağıya kaymak en çılgın sporlar arasında kabul ediliyor. Sadece bir kask ve dizlikle yapılan bu sporda yaralanma ve hatta ölme ihtimali çok yüksek. Volkan sörfü adrenalini yüksek bir spor ve yaklaşık 10 bin kişi bu sporu yapıyor.

limbo kayak

Limbo kayak ; Patenler ile hareket halinde ya da duran arabaların altından geçme sporudur. Hindistan’da başlayan bu sporu yapmak için esnek bir vücuda ve dengeye ihtiyaç var. Hintli Aniket Chindak, 57 arabanın altından geçerek dünya rekorunu elinde tutuyor.

tren sörfü

Tren sörfü ; Hareket halin de olan trenin üstünde dengeyi sağlayarak sörf yapmaktır. Güney Afrika’da ciddi sorunlar yaratan bu spor eskiden de yapılıyordu. Dünyada yasaklansa da halen pek çok insan bu sporu yapıyor. Yüzlerce gencin ölümüne neden olan en tehlikeli aktivitedir.

timsah bungee

Timsah Bungee ; Avustralya’da yapılan bir spordur. Bungee yani atlama işini aşağıda yüzlerce timsahın olduğu bir nehir üstünde yapıyorsunuz. İşin ilginç yanı timsahlar sizi başınızdan yakalamak için sudan yaklaşık 1 metre kadar yukarıya havalanıyorlar.

havaya fırlatılma

Airkicking,  havaya fırlatma ; Bir fırlatma makinesi yardımıyla kendinizi havadan suya, havuza atma sporudur. Fırlatma rampasına oturan sporcu düğmeye basınca kendini yaklaşık 8-10 metre kadar yüksekten göle ya da denize atmaktadır. Tehlikeli ve çılgın bir spor türüdür.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.