Dünyanın en çılgın restoranları
Menu

Dünyanın en çılgın restoranları

dünyanın en çılgın restoranları

Bir restoran için kriter nedir? Lezzetli yemekler, mükemmel servis ve elbette ki atmosfer çok önemlidir. Ancak tüm bunların dışında ve tanımlamalara uymayan pek çok restoran vardır. Dahası, korkunç hatta tehlikeli olabilecek olan restoranlarda dünyada bulunmaktadır. İşte, dünyanın en acaip restoranları ;

tayland

Hajime Robot restoran, Tayland ;

Bangkok’da bulunan ve barbeküsü ile ünlü bu restoran, ileri teknoloji ve Bilim kurgu meraklılarını hedefleyen bir Japon restoranıdır. Müşteriler yemeklerini robotlar yardımıyla sipariş eder ve hizmet alır. Restoran’ın sahibi samuray kıyafetli bu garip robotlara 1 milyon dolar para harcamıştır. Bütün süreç 2-3 kişinin denetiminde robotlar ile yapılmaktadır.

çin

Şeytan adası cezaevi restoran, Çin ;

Bu restoran gerçek bir cezaevi değildir. Toplama kampı cezaevlerini taklit eden bir yerdir. İçeri girince kapıda hemen resimleriniz çekilir ve bir tutuklu numarası alırsınız. Daha sonra parmak izi ve kelepçeler takılır. Sizi kendi hücrenize götürürler ve yemek yersiniz. Tuhaf bir restoran olarak çok ilgi görmektedir.

maldivler

Ithaa Sualtı restoranı, Maldivler ;

Hint okyanusunun 16 metre altında bir akvaryum restorantıdır.  Canlı deniz yaşamını panoramik olarak seyrederken mavi lagünler ve mercan kayaları size eşlik eder. Bu restoran yaklaşık 5 milyon dolarlık bir yatırım ile yapılmıştır. Yemekler, Asya ve Avrupa mutfağı yemekleridir.

yeni zellanda

Sarı Treehouse restoran, Yeni Zellanda ;

Auckland yakınlarında olan bu restoran, toplam 66 günde yapılan yeşil ve doğaya dost bir projedir. 30 kişi bir balon yapıp 32 metrelik dev bir sekoya ağacına asmıştır.  Yumuşak renkli ışıklar, romantik bir ambians ile harika bir restorandır.

gökyüzü

Gökyüzü restoranı ;

İsmi Sky Dinner olan bu uygulama, Paris, Brüksel, Dubai ve Niagar şelalesinde vardır. 22 misafir, 1 ahçı, iki garson ile 165 metre yüksekliğe çıkarılan vince asılı olan bir platformda yemek yenmektedir. Müşteri,ler kendi emniyetleri için kemerler ile koltuklara bağlanır. Sekiz saatlik maliyet yaklaşık 30 bin dolardır. Yüksekten korkmuyorsanız yemek yemek için orijinal bir uygulamadır. Tek şart, tuvalete mutlaka gidin ve çatalı düşürmeyin.

italya

Fortezza Medicea restoran, İtalya ;

Lezzetli yemekler ile bir cezaevini mukayese edemezsiniz. Yaklaşık 500 yıllık eski bir cezaevi olan Volterra İtalyanlar tarafından bir restorana çevrildi. Garsonlar hükümlü kıyafetli ve çatal bıçaklar plastiktendir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.