Menu

Dünyanın en büyük orduları

en güçlü ordular

Dünyada askeri güç bakımından önde olan birçok ülke olmasına rağmen bu listede bulunmamaktadırlar. Derlediğimiz liste asker sayısı bakımından en büyük ordusu olan ülkeleri içermektedir. İşte, asker sayısı açısından dünyanın en büyük 10 ordusu;

çin ordusu

Çin Ordusu: Nüfus bakımından da dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, 2 milyon 225 bin asker sayısı ile dünyanın en büyük ordusu konumundadır.

abd ordusu

ABD ordusu: Dünyanın süper gücü konumundaki ABD, askeri güç itibariyle dünyanın en güçlü ordusu fakat 1 milyon 450 bin asker sayısıyla dünyanın ikinci büyük ordusudur.

hindistan ordusu

Hint ordusu: Nüfus bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Hindistan, 1 milyon 325 bin asker sayısıyla dünyanın üçüncü büyük ordusudur.kuzey kore ordusu

Kuzey Kore ordusu: Eski komünist rejimin hükmettiği Kuzey Kore ordusunun 1 milyon 100 bin askeri bulunmaktadır.

rus ordusu

Rus ordusu: SSCB döneminde dünyanın en güçlü ve büyük ordularından biri olan Rus ordusu, halen 1 milyon 50 bin asker sayısıyla en büyük ordulardan biridir.

güney kore ordusu

Güney Kore ordusu: Uzak doğunun en büyük ordularından birine sahip olan Güney Kore, 687 bin asker sayısıyla sıralamada altıncı durumda.

türk ordusu

Türk ordusu: Ülkemiz 666 bin beş yüz asker sayısıyla, dünyanın en büyük yedinci ordusudur. Bölgesinde en önemli caydırıcı güçlerin başında gelmektedir.

pakistan ordusu

Pakistan ordusu: Yaklaşık 620 bin askeri bulunan Pakistan ordusu, nükleer silaha sahip ordulardan biridir.

vietnam ordusu

Vietnam ordusu: 484 bin asker sayısıyla, Uzak Doğu’nun en büyük ordularından biridir.

mısır orfusu

Mısır ordusu: Orta Doğu’nun en büyük ordularından biri olan Mısır ordusu 450 bin asker sayısına sahiptir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.