Menu

Dünyanın en benzersiz tatil yerleri

tatil yerleri

Dünyamız, insanlar için birbirinden güzel yerleri barındırmaktadır. Hemen her ülke tarihsel ya da doğal güzellikleri ile parıldamakta, hatta bazıları her ikisine de sahip. Sizler için dünyanın bazı güzelliklerini derlemeye çalıştık. İşte, dünyanın en benzersiz tatil yerleri;

kırmızı plaj çin

Kırmızı Plaj, Panjin – Çin: Güzelliklerin gerçekten yepyeni bir seviyeye ulaştığı bir yer ve bu doğal ortam dinlenmek için mükemmel. Sakin bir havada sizi bu dünyadan soyutlayabilecek bir güzellik.

namaqualand güney afrika

Namaqualand – Güney Afrika: Büyük ölçüde Namibya ve Güney Afrika sınırında yaklaşık 170 bin kilometrekarelik bir alandır. Baharda papatyalar ve diğer çiçeklerle dolan Namaqualand, tek bir sezonda bile olsa kesinlikle görülmesi gereken bir tatil yeri.

sognefjord norveç

Sognefjord – Norveç: Dünyanın en uzun ikinci fiyortu’dur. Gökyüzüne doğru 1-1,5  mil yükselen zirvesi ve aşağı doğru derin sulara 1 mil ile en güzel fiyort olarak kabul edilmektedir.

plitvice gölü ulusal parkı hırvatistan

Plitvice Gölü Ulusal parkı – Hırvatistan: Çok büyük olmasa da bu milli parkta görülmeye değer 16 göl bulunmaktadır. Muhteşem şelalelere de sahip olan bu park mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

xilita gerçeküstü bahçeleri meksika

Xilitla Bahçeleri, Las Pozas – Meksika: Ürpertici bir havası var gibi görünse de sihirli bir havası olduğu kesin. Meksika ormanlarında Edward James tarafından inşa edilen ve gezilmesi gereken muhteşem bir  yerdir.

sualtı heykel parkı meksika

Sualtı Heykel Prkı, Cancun – Meksika: Eğer suyu seviyorsanız, dalış keyfini yaşamak ve yanında sanatsal aktiviteleri de gerçekleştirmek için ideal bir yer. Bu sualtı heykel parkı resifleri ile çarpıcı bir başyapıt sunmak amacıyla tasarlanmış.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.