Menu

Dünyanın en acı veren ısırığa sahip hayvanları

hayvan sokmaları

Dünyamızda yaşayan bazı hayvanlar, zehir taşırlar. Bazıları soktuğunda hızla öldürür bazıları sersemletir fakat ortak nokta çok ciddi manada can yakar. İşte, doğadaki en acı ısırıklar ve sokmaları ile ünlü hayvanlar ;
kara dul örümcekleri

Kara Dul ; Dünyanın en tehlikeli örümceği olan kara dul, çiftleştikten sonra eşini yiyen örümceklerdir. Bu örümcek tarafından ısırılırsanız çok ciddi kas kasılmaları ve inanılmaz bir ağrı yaşanır. Hemen sağlık kurumuna gitmezseniz ağrının şiddeti aratacaktır ve ölümle sonuçlanacaktır.

vatoz

Vatoz ; Vatozların sokmaları dünyada pek çok insanın ölümüne neden olmaktadır. Ünlü timsah avcısı, Steve Irwin vatoz sokmasıyla ölmüştür. Vatoz sığ sularda rahatlıkla gezen ve kendini kuma gömdüğünden fark edilemeyen bir hayvandır. Rahatlıkla üstüne basabilirsiniz. Hemen ok gibi olan kuyruğu ile sizi sokar. Soktuğu anda çok ciddi bir zehri size enjekte eder. Bu sokma anında tarifi mümkün olmayan bir acı hissediliyor.

eşek arısı

Tarantula eşekarısı ; Bilinen en büyük eşekarsısıdr. Dünya çapında en kuvvetli ve en acı hayvan ısırması bu hayvanların kabul edilir. Çok güçlü bir zehirleri olduğundan hemen bir hekime başvurmak gerekir.

stonfish

Stonfish ; Dünyanın en tehlikeli balıkları arasındadır. İnsanları sokarak rahatlıkla öldürebilirler. Stonfish’ler tamamen kaya görünümlü balıklardır. Fark edilmezler fakat ısırdıklarında tarifi mümkün olmayan bir acı hissedilir.

engerek

Engerek yılanları ; Engerek yılanları tarafından sokulan insanlar acının sokulduğu yerde yaklaşık aynı seviyede 3 gün devam ettiğini ve ağrı kesicilerin etkisinin olmadığını söylüyorlar. Engerek yılanları soktuğunda hemen doktora gidilmezse sonuç ölümdür.

box denizanası

Kutu denizanası ; Ana vatanları Avustralya olan bu denizanaları, dokunaçlarında olan zehri hemen size geçirirler. Üstelik suda fark edilmediklerinden sokmaları ile bir insanı rahatlıkla öldürebilirler. Zehirleri dünyanın en tehlikeli zehridir. Hatta okyanusta bir köpek balığını rahatlıkla öldürebilir.

bullet karınca

Bullet karıncaları ; Bu karıncaların ısırıkları dünyanın en acı ısırığı olarak bilinir. Sadece acı duyulan ısırıkları vardır, öldürücü değildir. Fakat, uzun süre maruz kalırsanız şiddetli baş dönmesi ve bayılma olur. Dünyada ısırığı ile en acı veren hayvandır. 20 kez arka arkaya ısırabilir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.