Dünyanın en acayip diyetleri
Menu

Dünyanın en acayip diyetleri

garip diyetler1

Kilo vermek için insanların yapmayacağı şey yoktur. Fakat, kilo vermek için doktora gitmektense kulaktan duyma rejimler yapıp, metabolizmayı daha da kötü hale getirmeyi tercih ederler. İşte, kilo vermek için dünyada uygulanan acaip diyetler ;

diyet baş

Japon muzu diyeti ;

Japonya’da maaşlı bir çalışan olan Hitoshi Watanabe, bu muz ile zayıflayınca ortalık karıştı. Muzu inceleyen uzmanlar, muzun besin değerinin yüksek olduğunu keşfettiler. Muz ve oda sıcaklığında olan su ile başlayan sabah kahvaltısı öğlen ve akşamları istenilen şeyi yemek ile devam ediyor. Bu yöntemin metabolizmayı hızlandırdığı söyleniyor. Hitoshi, bu rejim ile 13 kilogram verdi, evlendi ve daha sonra Japonya’da televizyonda bir rejim programı bile yaptı. Bu diyeti, uygulayanlar akşam 8’den sonra hiçbir şey yemiyorlar. Japon uzmanlar, bu rejimin tehlikeli olduğunu söylese de, Japon muzu ile zayıflayanlar bir hayli fazladır.

diyet2

Yumurta diyeti ;

Adrian Brody bu diyet ile Piyanist filminden önce tam 13 kilogram vermiştir. Kahvaltıda yumurta, öğle yemeğinde ızgara tavuk, akşamları ise yumurta yenilerek yapılmaktadır. Diyet içinde farklı gıdalar var fakat protein ihtiyacının neredeyse tamamı yumurtadan sağlanıyor. Bu diyet şu aralar çok moda, çünkü 25 kilograma kadar kilo verenler var. Uzmanlarsa bu diyeti de sakıncalı buluyor.

diyet4

Uyuyan güzel diyeti ;

Diyetin ana amacı uyumak, yani uykuyu fazla uyumak ayakta olduğunuzda yemek yemek prensibi ile çalışıyor. Uyku uyuduğumuzda, kilo almamızı sağlayan kortizol hormonu ve iştahı sağlayan Leptin ve Ghrelin hormonları uyku kalitesine bağlı olarak dengeleniyor. Bu rejim ile pek çok insan kilo veriyor. Uzmanlarsa bu diyetin delilik olduğunu savunuyor.

diyet3

Kurabiye diyeti ;

Dr. Sanford Siegal, açlığı bastıran kurabiyeler yapmıştır. Bu diyette sadece 1 öğün yani akşam yemeği yeniliyor. Kurabiyeler ise istenilen her an yenilmekte serbest. Fakat, diyetin işe yaraması için en az 7 tane kurabiye yemek zorunludur. Yanında istenildiği kadar su içilebiliyor.

diyet5

Breatharyanizim diyeti ( güneş ışığı yeme diyeti ) ;

Bedenin yaşayabilmesi için hava, güneş ışığı ve hayat gücü ihtiyacı vardır prensibiyle oluşan bu diyeti uygulayan pek çok insan hayatını kaybetti. Bu diyeti yapanlar, hiçbir gıdaya ihtiyaç olmadığını güneş ışığı ile harmanlanan su ya da bitki çayları ile besleniyor. Breatharyen enstitüsünü kuran kişilerin hamburger yedikleri kanıtlanınca bu teori çökmüş oldu. İşin ilginç yanı halen bu enstitü çalışmaktadır.