Dünyada maceranın en iyi 5 adresi
Menu

Dünyada maceranın en iyi 5 adresi

macera

Tatil için sakin ve huzurlu yerleri tercih etmiyorsanız, adrenalin tutkunuz varsa gideceğiniz bazı adresler vardır. Dünyada macera tutkunlarının sıklıkla gittiği noktalardan bir derleme yaptık. İşte, maceranın en iyi 5 adresi ;

everest dağı

Everest dağı ; Everest dağı dünyanın en tehlikeli tırmanış noktasıdır. Macera tutkunlarının vazgeçilmezi olan bu dağa tırmanırken pek çok insan hayatını kaybetmiştir. Sarp ve dik kayalıklar üstelik oksijen seviyesinin düşüklüğü işi daha da zorlaştırmaktadır. Tırmanış yapmadan yürüyüşler yaparak, kamp imkanı da vardır. Zor hava şartlarına karşı dayanıklı olmak ve doğal yaşam tutkunu maceracılar genelde bu nedenle Everest’i tercih ederler. 1995 yılında Nasuh Mahruki bu dağa tırmanan ilk Türk olmuştur.

galapagos adası

Galapagos adaları ; Diğer adı Colon takım adalarıdır. Tüm dünyada görülmeyen hayvan ve bitki çeşitleri ile ünlüdür. Aynı anda hem kaplumbağa hem de köpek balığını bir arada görebileceğiniz bir noktadır. Ünlü Darwin, evrim teorisini burada oluşturmuştur. macera tutkunları bu adayı hayvan ve bitki çeşitliliği ve dalış nedeni ile severler.

madagaskar

Madagaskar adası ; Hint Okyanusunda olan bu adalar, yağmur ormanları ve vahşi yaşamla dikkat çeker. Trekking, hiking, mağara keşifleri, kamplar, su sporları rahatlıkla yapılmaktadır. Köpekbalıkları ile dalış yapmak başta olmak üzere pek çok maceraya atılınabilir.

alaskaya gitmek

Alaska ; Dünyada rafting yapılan en iyi adres olarak bilinir. Alaska turları bu nedenle çok tercih edilir. Vahşi doğası el değmemiş nehirleri ile tam bir macera noktasıdır. Gizemli ve yeni keşifler için çok uygundur.

brezilya

Brezilya ; Amozon ormanları içinde vahşi yaşam ile birleşmek Brezilya’da mümkündür. orman içinde el değmemiş şelaler, rafting, anakonda, timsahlar arasında kamplar macera tutkunlarını buraya çekiyor.
2 Comments
  1. canan Cevapla
  2. selahaddin ayaz Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.