Dünya dışı varlıklar
Menu

Dünya dışı varlıklar

dünya dışı varlıklar

Uzaylıların, yani dünyamız dışında yaşayan varlıkların binlerce yıldır bizi ziyaret ettiği düşünülür. Hatta bu ziyaretlerin eski uygarlıkların, teknolojik becerilerin ve kültürel olayların pek çok gizemini açıklayabileceği bile düşünülmektedir.

Gerçek mi?

Eski yaşayan uygarlıklar, tonlarca ağırlıkta olan taşları ocaktan çıkarmış, onları kilometrelerce taşımış ve piramitleri yapmıştır. Eski uygarlıklar, teknolojinin olmadığı bir dönemde, bu gün bile çok zor yapılabilen bu yapıtları nasıl yapmışlardır? Üstelik pek çok insan çöle çizilen Nazca çizgilerinin gizemini bulamamıştır. 1950’lerde, yüzlerce insan dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldıklarını ve uçan daire gördüklerini söylemeye başlayınca, dünya dışında yaşayan varlıklar olup olmadığı konusunda düşünülmeye başlanmıştır. Yaygın olarak, herkesin sanki örgütlenmiş gibi bir ağızdan anlattığı hikaye, geceleri duvarlardan, kapalı kapılardan geçen ışıklar ile uzay gemilerine götürüldükleri ve tıbbi deneylere maruz kaldıklarıdır. Tamamen birbirine benzeyen bu hikayeler, farklı kent ve ülkelerde aynı şekilde anlatılmıştır. Eğer, uzaylı yaşam biçimleri dünyamızı ziyaret ediyorlarsa, acaba neye benziyorlardı? Doğal olarak, hemen aklımıza bir insan görüntüsü gelmektedir.  Uzay yolculuğu ve o kadar uzun mesafeleri yapmak için, teknolojik olarak bizden çok daha üstün bir ırk olduklarını kabul etmek gerekmektedir. Başları bizimkinden büyük ve bedenleri daha ince olarak betimlenen uzaylılar, 1950’li yıllardaki şekillerinden günümüzde daha farklı anlatılmaktadır.1950’li yıllarda uzaylılar, küçük yeşil insanlar olarak anlatılırdı. Daha sonra ışık saçanlar, kıllı cüceler, güve adamlar, robotlar, sürüngenler, periler, kertenkele adamlara benzetilmişlerdir.

Olma ihtimali neyi ifade ediyor?

Evrende yalnız olmadığımız fikri, aslında büyüleyici ve cazip bir fikirdir.  Akıllı ve teknolojik olarak gelişmiş dünya dışı varlıklar tarafından bir ziyaret olasılığı, bize inanılmaz fırsatlar yaratmaktadır. Bilimsel ve teknolojik yararlarının yanı sıra, ziyaretler sayesinde evrendeki konumumuzu anlamamız bakımından, karşılıklı faydaları olacağı konusunda büyük umutlar beslenmektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.