Dövme nasıl silinir
Menu

Dövme nasıl silinir

dövme baş

Dövme bazen bize çok cazip gelir. Üstelik bir kez dövme yaptırdığınızda devamı da gelir ve her yerinize yaptırabilirsiniz. Bir süre sonra yaptırdığınız dövmeden pişman olup, ondan kurtulmak isteyebilirsiniz. Zamanla beğenilerin değişmesi ile ömür boyu taşımak zorunda olduğunuz dövmeyi istemeyebilirsiniz. Neyse ki tıp ve plastik cerrahi çok ilerledi ve dövmeler artık silinebiliyor.  Peki dövme nasıl silinir?

dövme1

Gençlik yıllarında çeşitli şekiller ve figürlerin kullanıldığı dövmeler, ilerleyen yaşlarda beğenilerin değişmesi ile pişmanlığa dönüşebiliyor. Üstelik, psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Doktorlar, profesyonel yapılan dövmelerin, amatör dövmelerden çok daha kolay çıkarıldığını söylüyorlar. Yani illa dövme yaptırmak istiyorsanız profesyonel bir dövmecide ve koyu renklerde dövme yaptırın. Çünkü, koyu renkler açık renklere göre çok daha rahat silinmektedir.

dövme2

Dövme silme işlemi nasıl yapılır?

Dövme silme işleminde derinin altına inmiş olan renk pigmentleri belirli dalga boyunda ki lazer  atışları ile parçalanarak yapılır. Bu ışınlar sadece pigmente yani boyayı hedef alır. Böylece çevre dokuya zarar vermez. Parçalanan pigmentler, savunma hücreleri tarafından emilir ve vücuttan atılır. Bu nedenle 1 ay süreler ile işlem yapılır. Ortalama 5-6 seansta dövmeden kalıcı olarak kurtulunur.

dövme3

Siyah, mavi, kahverengi ve gri renk dövmeler tüm ışık dalgalarını rahatlıkla emer. Böylece silinme işlemi çok daha kolay olur. Kırmızı, turuncu ve mor renkli boyalar koyu renklerden daha başarılı bir şekilde silinir. Seanslar 2-3 seans kadar sürer. Fakat, yeşil ve sarı renklerde olan dövmeler çok zor silinme işlemi geçirirler. Genelde bu renkler için farklı dalga boyları kullanılır. Seans süreleri uzundur. Sarı renk, ışığı yansıtır. Yeşil ve sarı renkli dövmelerde ek cerrahi ve lazer kullanılabilir. Buradan sonuçla koyu renkler kolay silinirken açık renklerin silinmesi uzun ve meşakkatli bir iştir.
One Response
  1. husrev Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.