Dogon kabilesi ve sırları
Menu

Dogon kabilesi ve sırları

dogon baş

Afrika’da Mali’de yaşayan Dogon kabilesi gizemleri ile hepimizi şaşırtıyor. 250 bin nüfuslu kabile, gelişmiş astronomi ve  Sirius bilgisi ile astronomları inceleme ihtiyacına sokmuştur. Bulundukları bölgeye 13. Yüzyılda yerleştikleri düşünülen kabile, kendilerinin Sirius galaksisinden gelen uzaylılar tarafından eğitildiğini söylemektedirler.

dogon1

Fransız astronomi ve antropologlar yaklaşık 20 yıl kadar kabile ile yaşamışlardır. Teknolojik olarak çok geride olan bu kabile, astronomi hakkında çok detaylı bilgiye sahiptir. Dogonlar, sirius yıldız sisteminin yanında sönmüş bir yıldız olduğunu çok eski tarihlerden beri anlatmaktadır. İşin ilginç tarafı, bu yıldızın daha yeni keşfedilmiş olmasıdır. Üstelik çok ağır metallerden olduğu söylenen gezegenin hakkında yapılan araştırmaların ağır metal dolu bir gezegen olduğunu göstermektedir.

dogon3

Siruis sisteminde ki farklı bir gezegenden dünyaya gelen Nommo’ların dünyada hayatı başlattığını ve kendilerine eğitim verdiğini anlatan Dogonlar, aynı zamanda yağmurun ve suyun dagonların olduğunu söylerler. Dogonlara göre Nommolar, büyük bir uzay gemisi ile yeryüzüne inmiştir. Gemi, binlerce odadan oluşmaktadır. Her bir odada, insanlığın temelini oluşturacak döllenmiş embriyolar vardır. Pek çok hayvan dünyaya bu tarihlerde bu gemi ile inmiştir. Aradan uzun yıllar geçmiş ve Nommolar, dünyada gelişen bu insan ırkını eğitmek için tekrar gelmiş ve Dogonları eğitime almıştır.

dogon2

Dogonlar, Nommoların yaşadığı  bir yıldızdan bahsetmişlerdir. Koordinatları ile sembolleşen bu yıldız daha yeni keşfedilmiştir. İsmine uzmanlar, Sirius C demektedir. Atalarının evi olan ve Dogonlar tarafından verilen bu bilgiler tamamen doğrudur. Dogonlara göre, Nommolar tekrar dünyayı ziyaret edecek ve dünyada ki insanları mutlu edecekler yeni bilgiler vereceklerdir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.