Diyet yapmadan kilo vermenin yolları
Menu

Diyet yapmadan kilo vermenin yolları

diyet baş

Diyet yapmadan kilo verilebilir mi? Şu anda pek çoğunuzun hayır dediğini duyar gibiyiz. Fakat bu mümkün. Kilo vermek için bir hekime gittiğinizde size sağlıklı yemek yeme alışkanlıkları öğretilir. Günlük hayatınızda aşağıdaki listeye uyarsanız sağlıklı kilo verebilirsiniz. İşte, diyet yapmadan kilo vermenin yolları;

çiğnemek

Besinleri yavaş çiğneyin ve dişlerinizi kontrol ettirin. Dişlerinizde boşluklar varsa mutlaka bir hekime gözükerek kontrol ettirin yerine diş yaptırın. Kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için yiyeceklerin uzun süre çiğnenmesi ve ağızda öğütülmesi gerekmektedir. Besinlerin yavaş ve uzun süre çiğnenmesi bir alışkanlığınız olsun.

su içmek

Her öğün öncesi mutlaka su için. Her yemek öncesi yaklaşık 500 lt. su içmeye çalışın. Böylece daha az yemek tüketecek ve sindiriminiz rahatlayacaktır.

sebze ile beslenmek

Sebze ağırlıklı beslenmeye çalışın. Hatta mümkünse akşamları büyük salatalar yapın. Çiğ yenilen sebzeler tüm vitaminlerini verecek ve sizi tok tutacaktır.

porsiyon küçültmek

Porsiyonları küçültün. Eskiden bir tabağı tam doldururken şimdi yarım tabak yemeye alışın. Büyük servis tabakları yerine küçük pasta tabaklarında yemek yemeye alışın.

tatlı yemek

Tatlılardan uzak durun. Hayatınızdan tatlıyı çıkarın. Canınız çok tatlı istediğinde meyve veya 1-2 parça çikolata alın.

zeytinyağı

Zeytinyağı tüketin. Zeytinyağı hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir hem de bağırsaklarda yiyeceklerin emilimi, boşaltım sorunlarını çözmektedir. özellikle sabahları zeytinyağı, limon, kırmızı biber ile sos yapın.

kepek

Kepek ve çavdar ekmeğine alışın. Sabahları 2-3 dilim, öğlen 2 dilim, akşam 2-3 dilim kepek ekmeği yemeye gayret gösterin. Bol lifli olan kepek ekmeği ile sağlıklı boşaltım sistemine sahip olurken, tok kalacaksınız.

öğün

Asla öğün atlamayın. Öğünleriniz düzenli olsun. Mutlaka sabah kahvaltısı yapın. Öğlen ve akşam yemeklerini atlamayın.

geç saat atıştırma

Geç saatlerde atıştırmayın. Akşam yemeğinden sonra mümkün olduğunca bir şey yemeyin. Onun yerine bir bardak yeşil çay için.

kızartma

Kızartmalardan uzak durun. Yiyecekleri haşlayarak ya da fırında pişirme alışkanlığına sahip olun.

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.