Diyet yanlışları
Menu

Diyet yanlışları

diyet baş

Diyet yapıyor fakat kilo veremiyorsanız belki de diyet yanlışlarından birini yapıyorsunuzdur. Diyet konusunda, doğru bildiğimiz çok yanlış vardır. İşte, doğrular ve yanlışlar ;

diyet1

Limon ve sirkeli su içerseniz kilo verirsiniz. Limonlu veya sirkeli ılık su içmek sadece vücutta bulunan asitleri temizler. Bu temizlik de, yağların serbest kalmasını sağlar. Bu noktada spor yaparsanız, yağları eritirsiniz. Yani bilinenin aksine limonlu ve sirkeli su kilo verdirmez.

Diet and exercise

Günde 2 öğün yersem kilo veririm. Bu tamamen yanlış bir uygulamadır. Öğün atladığınızda bir sonraki öğüne çok acıkır ve daha fazla yersiniz. Metabolizmanın hızlı çalışması için sık sık ve azar azar yemek gereklidir.

diyet3

Diyet yaparken, istediğim kadar meyve yiyebilirim. Bu kesinlikle yanlıştır. Çünkü, meyvelerde şeker vardır. Bu nedenle sadece 3-4 porsiyon kadar meyve yenilmelidir. fakat, bazı meyve türlerinde bu porsiyonlar daha da küçülür. İncir, üzüm, karpuz ve kavun gibi meyveler sınırlandırılarak yenilmelidir.

diyet4

Diyet esnasında yağı hiç kullanmamalıyım. Diyet sırasında yağı kestiğimizde vücudumuz hızla yağı depolamaya başladığı gibi onu yakmanıza da izin vermiyor. Bu nedenle, yağı yemeye devam etmeliyiz. Fakat, tercihlerimiz zeytin yağı, fındık ve ceviz gibi kuru yemişlerde olan sağlıklı yağlar olmalıdır.

diyet5

Yemek öncesi su içilirse iştah kesilir. Midenin yemek sırasında asidik etkisi olmalıdır ki yediklerimizi rahatlıkla sindirebilsin. Su içtiğimizde asit etkisi kaybolur. Bu nedenle yemek öncesi su içilmemelidir. 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.