Menu

Bir zamanlar onları izliyorduk peki şimdi ne yapıyorlar?

parla şenol

Parla Şenol:
5 yaşında sinemaya başladı, 38 tane film çevirdi.12 yaşında sinemayı bırakan sanatçı sanat çalışmalarına ara verdi.

parla2

17 yıl şarkıcılık yaptı. 7 tane 45’lik plak çıkardı. 3 tiyatro oyununda oynadı.1981 yılında seslendirme yapmaya başladı ve hala devam ediyor.

parla-şenol

İtalyanca, İngilizce, Fransızca bilen sanatçı 1983 yılında, ‘Profesyonel Turist Rehberi’ brövesini alarak, 3 dilde, 8 yıl aralıksız turist rehberliği yaptı.Daha sonra sanat yaşamına geri dönen sanatçı dizilerde oynamaya başladı. 2008 yılı sonunda da Yalçın Menteş ile birlikte oynadığı Eros Pansiyon adlı komedi ile tiyatroya dönüş yaptı.

gülşah

Gülşah Alkoçlar

Film yapımcısı Selim Soydan ile ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit’in kızı Gülşah Alkoçlar gözünü sinemada açanlardan… Yaşıtları oyun parklarında oynarken o sinemada ‘Güllüşah’ adıyla başroller kapıyordu. ‘İbo ile Güllüşah’ onun en meşhur filmiydi.

gülşahh

gülşah alkoçlar

Genç yaşta işadamı Ender Alkoçlar ile evlenip sinemayı bıraktı. Şimdi iki kızı var…

ömercik

‘Ayşecik’ filmlerinin yıldızı Zeynep Değirmencioğlu ile akraba olan Ömer Dönmez, ‘Ömercik’ ismiyle pek çok filmde oynadı.

omercik

1974’te geçirdiği kaza ile tek gözünü kaybeden ve büyük bir yalnızlık yaşayan Dönmez, en son ‘İkinci Bahar’ dizisinde rol aldı.

omer donmez

Dönmez birkaç yıl önce de dolandırıcılık suçuyla hakim karşısına çıkmıştı.

sezercik

Sezer İnanoğlu

Dönemin ünlü film yapımcılarından Berker İnanoğlu’nun oğlu olan Sezer İnanoğlu, ‘Sezercik’ adıyla yıldız oldu.

sezercikkk

Özellikle Kıbrıs Savaşı’nın anlatıldığı ‘Sezercik Aslan Parçası’ filmiyle gönülleri fethetti. Ama ‘Sezercik’ büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu’ndan kalan film şirketinin başına geçti.

sezercikk

Bir kaç filmin yapımcılığını üstlendiyse de sinemada eski parlak günlerine bir türlü dönemedi. İnanoğlu birkaç yıl önce de eşinin intiharıyla büyük üzüntü yaşadı.

sezercikck

Ancak son yıllarda adı, yaptığı filmlerle değil silah kaçakçılığı ve uyuşturucuyla anılmaya başladı. Önce evinde uyuşturucu bulundu. Ardından polisle çatışmaya girdi.

yumurcak

Türker İnanoğlu ve Filiz Akın’ın oğlu olan İlker İnanoğlu, ‘Yumurcak’ isimli seriyle çok sevildi.

yumurcakk

ilker inanoglu

İlker İnanoğlu şimdi büyük bir ilgiyle izlenen ” Arka Sokaklar” adlı dizide rol alıyor.

zeynep degirmencioglu

Zeynep Değirmencioğlu

Ömercik’in değişmez rol arkadaşı ve kuzeni. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı.

zey

degirmencioglu

Dönemin ünlü futbolcularında Serkan Acar ile evlenince sinemaya da veda etti. O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı. İyi bir evlilik yaptı sonra da bir emlak bürosu açtı. ‘Yıldız’ olduğu günler ise artık çok gerilerde kaldı.

mine

Mine Çayıroğlu 90’ların çocuk yıldızlarından biri. Ömer Kavur’un Amansız Yol filmiyle sinemaya adım attı. Osman Seden’in yönettiği Çalıkuşu dizisinde Aydan Şener ve Kenan Kalav ile birlikte kamera karşısına geçti.

minneee

1980’lerin sonunda Bulgaristan’da Türklere yönelik baskıları konu alan Yeniden Doğmak’taki rolü şöhretini pekiştirdi.

mine çayıroglu

Atıf Yılmaz’ın Berdel filmindeki yorumuyla da dikkat çekti.

minecik

Bir ara şarkıcılığı denedi ama albümü ilgi görmedi. Son olarak Mustafa Altıoklar’ın yönettiği Beyza’nın Kadınları’nda rol aldı.

macaulay

1980li yılların en ünlü çocuk yıldızı Macaulay Culkin, Evde Tek Başına serisi ile şöhret oldu. Henüz 13 yayındayken film başına 8 milyon dolar alıyordu.

culkin

1980 doğumlu Culkin, 17 yaşına geldiğinde kendisiyle yaşıt olan Rachel Miner ile evlendi. Ama bu evlilik sadece iki yıl sürdü. Hollywood’da şimdi Culkin’in adı pek duyulmuyor.

furlong

Edward Furlong henüz 14 yaşındayken Terminatör 2’de Genç Connor rolüyle ünlendi.

sds

Herkes onun bu parlak çıkışı yine aynı şekilde sürdüreceğini düşünürken o uyuşturucu tutkusu yüzünden neredeyse her şeyini kaybedecek hale geldi. Neyse ki bu alışkanlığından kısa sürede kurtuldu.

drew

1975 doğumlu Drew Barrymore beyazperdenin harika çocuğu Steven Spielberg’in E.T. adlı filminde oynadığında henüz 7 yaşındaydı.

barymore

Sinemacı bir aileden gelen Barymore, bu filmle kimsenin beklemediği kadar büyük bir başarı elde etti.

bary

Ama bu ona pek de yaramadı 10 yaşında sigarala başladı, 13 yaşında da kokaine. Uzun tedavilerin gördü. Şimdilerde biraz daha toparlanmış gibi görünse de yine de E.T filmindeki başarısını tekrarlayacak bir mesleki başarı elde edemedi.

linsday

Sinemacı bir annenin kızı olan Lindsay Lohan henüz 3 yaşındayken mankenlik yaparak kariyerine başladı.

lin

Daha 10 yaşına gelmeden 60’dan fazla reklam filminde oynadı. 1961 tarihli The Parent Trap’ın yeniden çevrimi onun kariyeri için bir dönüm noktası oldu.

lindsdayy

Kızıl saçları, çilli yüzü ve kocaman mavi gözleriyle daha kısa bir süre önce çocuk filmlerinin vazgeçilmez yıldızı olan Lohan bugün 23 yaşında ve yarattığı skandallar ile gündemde. Çok iddialı olduğu I Know Who Killed Me adlı film de eleştirmenler tarafından yerden yere vuruldu.

Son 50 Yorum
 1. fidan celik
 2. zehra coşkun
 3. haryprotten
 4. Anonim
 5. selin
 6. Ömer Çelik
 7. Jamila Rzayeva
 8. Elif Kaya
 9. Elif Erdem
 10. Asaf
 11. gülden
 12. betl

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.