Civanperçemi bitkisi nedir faydaları nelerdir
Menu

Civanperçeminin faydaları

civanperçemi

Civanperçemi bitkisi nedir, neye iyi gelir, nasıl kullanılır hangi hastalıklara iyi gelir gibi bilgileri yazımızda bulabilirsiniz…

Civanperçemi, kadınların bir kısmı miyom ve miyomun boyutuna bağlı olarak regl kanamaları daha çok olmaktadır. Miyomu bulunan bayanların civanperçemi otunu doğal haliyle kullanmaları önerilmektedir. Hepatit B ve sıkıntılı geçen regl dönemleri için yardımcı bir bitkidir. Civanperçemi’nin faydalarının yanı sıra, bazı kullanış şekillerini sizler için derledik.  

civanperçemi bitkisi

Hepatit B hastaları için çay; Yaklaşık 2 gr ( bir tatlı kaşığı ) civanperçemi bir su bardağı kadar suya konulur, kısık ateşte 4-5 dakika kadar kaynatılır ve soğutulduktan sonra da süzülür.

hepatit B

Hepatit B hastalarının kullanım şekli; Bir hafta süreyle her akşam yemeğinden iki saatten az olmamak şartıyla bir su bardağı kadar içilir. Haftası dolunca bir hafta ara verilir. Bu şekilde bir hafta arayla dört hafta kullanılır. Bu dört haftalık uygulşamadan sonra bir ay ara verilir, istenirse tekrardan aynı şekilde uygulanır.

civanperçemi otu

Sancılı regl dönemleri için çay; Bir tatlı kaşığı kadar yaklaşık 2 gr civanperçemi, bir su bardağı kadar kaynayan suyun içine konulur. Ağzı kapalı olarak 3-4 dakika kaynatılır ve soğuduktan sonra da süzülür.

civanperçemi çayı

Sancılı regl dönemine karşı kullanımı; Regl döneminin başlamasından üç gün önce her gün sabah ve akşam taze olarak hazırlanıp içilir. Bu uygulama, regl döneminin sonuna kadar yapılır ve her regl döneminde de uygulanabilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.