Cilt bakım maskesi doğal
Menu

Cilt bakım maskesi doğal

bakım baş

Cilt bakımı, kadın ve erkek yapmamız gereken bir şeydir. Erkeklerde cilt yapısı çok yağlı olduğundan zamanla derin çizgiler oluşur. Kadınlarda ise 30’lu yaşlardan itibaren kırışıklıklar ve kaz ayakları oluşmaya başlar.

cilt bakım maskeleri

Bal maskesi ; Civan perçemini 10 dakika kadar su ile kaynatın. Ezdiğiniz ve posa haline getirdiğiniz civan perçemi ile yarım fincan limon suyu, 1 çorba kaşığı sızma zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ile iyice karıştırın. Karışıma haşlama suyundan 1 bardak eklenir ve maske yoğunluğuna gelmesi için un ya da yulaf unu eklenir. Cilde yayılır. Yaklaşık 1 saat kadar bekletilir ve ılık su ile durulanır. Sivilce lekeleri, çöküntü ve kırışıklıklara çok faydalıdır. Haftada 1 kez uygulamak çok faydalıdır.

2

Yumurta maskesi ; İki avuç buğday, iki bardak suda ezilir. Bu karışıma, 2 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı eklenir. Cilde sürülür ve  yaklaşık 30 dakika kadar sonra ılık su ile yıkanır ve gül suyu sürülür. Ciltte olan sivilce izlerinin ve lekelerinin kaybolmasını sağlar. Sabahları ve akşamları günde 2 kez kullanılır.

3

Salatalık maskesi ; 1 salatalığın kabuklarını soyun ve 1 fincan pirinç unu, dövülmüş çuha çiçeği eklenerek on dakika kadar kaynatılır. Elde edilen karşım soğuduktan sonra yarım fincan kadar yeşil elma suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilerek krem haline getirilir. Yüz ve boyuna sürülür. 30 dakika kadar bekletilir ılık su ile durulanır ve gül suyu sürülür. Bu maske ile ciltte yenilenme ve canlılık sağlanır.

5

Patlıcan maskesi ; Yarım patlıcan dilimlenerek 2 bardak suda haşlanır. 1-2 diş sarımsak eklenerek lapa halinde ezilir. Soğuduktan sonra kaymak veya 1 çorba kaşığı yoğurt eklenerek krem haline getirilir. Yüze sürülerek, 30 dakika kadar bekletilir. Ilık su ile durulanır. Ciltte bulunan iltihaplı sivilceler de, mikropları öldürmekte canlı ve parlak cilt ışıltısı için kullanılır.
One Response
  1. ADNAN Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.