Çalışma hayatında rahatsızlık veren tipler
Menu

Çalışma hayatında rahatsızlık veren tipler

Çalışma hayatı stresli ve bir o kadar da zordur. Çalıştığınız ortamlarda olan bazı insanlarsa bunu çok daha zorlaştırır. İşte çalışma hayatında rahatsızlık veren tipler ;

Patron yalakaları ; Her şekilde müdür ya da patronun yanında gezen, onun her dediğine tabiki, doğrudur diyen tiplerdir. Sürekli soru soran, onları öven ve hareketleri ile el pençe duran tiplere patron yalakası denir. Bu tipler tehlikelidir, kendi menfaatleri ve patrona yaranmak için hakkınızda rapor verebilirler, açık vermemek lazımdır. Bu nedenle listemizde 1. sıradalar.

Ofis çapkınları ; En yakınınızda sizinle çalışan iş arkadaşınız mesai saatlerinde siz dahil herkese asılıyor olabilir. Üstelik evli ve çocukları da olabilir. Bu bir hastalıktır fakat çok da rahatsız edicidir. Kadınlar böyle durumlarda şikayet etmekten korkabilirler çünkü ben böyle bir şey yapmıyorum deyip aradan sıyrılabilirler. Böyle durumlarda mutlaka uyarı yapılmalı ve üst yöneticiye bilgi mutlaka verilmelidir.

Ofis dedikoducuları ; Ofiste birlikte çalıştığınız herkez hakkında dedikodu yapan bu gurup, kesinlikle sinir bozucu ve tehlikelidir. Size bir şey anlatmak istediklerinde dinlemeyin ve onlar ile birlikte olmamaya gayret gösterin.

Ofis yılışıkları ; Sürekli şaka yapan, dozajı aşan ve rahatsızlık veren bu tipler ne yazıkki her ofiste vardır. Açık saçık şakalar, elle ve vücutla yapılan sırnaşık hareketleri vardır. Uzak durun ve uyarın.

Ofis sinirlileri ; Her şeye, her harekete sinirlenen ve öfkesini kontrol edemeyenlerin ofislerde vadesi kısadır. Bu nedenle hiç takılmayın ve rahat olun.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.