Çalışma hayatında mutlu olmak için ne yapmalı
Menu

Çalışma hayatında mutlu olmak için ne yapmalı

çalışma baş

Çalışma hayatında mutlu olmak hem verimizi arttırır hem de hayattan zevk almanızı sağlar. Yapılan araştırmalarda çalışma hayatında mutlu olanların işlerinde başarılı ve özel hayatlarında dengeli olduğunu göstermektedir. Çalışma hayatında mutlu olmak için neler yapmalıyız?

çalış1

Zamanı kullanmayı öğrenin. Gün zarfında vakit çok hızlı geçiyor ve işleriniz asla yetişmiyor değil mi? Zamanı iyi kullanmayı bilmiyorsunuz demektir. Kolay ve hızlı halledilecek işleri hemen yapıp, zor işlere hızlıca geçmek ve kendinize gün içi veya haftalık programlar yapın. Bir küçük defter tutun ve zamanı planlayın.

çalış2

Sıkıcı bulduğunuz tüm işleri sabah erkenden yapıp bitirin. Böylece gün içinde zevk aldığınız işlere daha çok zamanınız kalsın.

çalış3

Masanızı daima temiz tutun. Çalışma masanız dağınık ve kirli olursa çalışma şevkiniz kırılır. Bu nedenle düzenli ve tertipli olun. Aradığınızı kolayca bulmak size zaman da kazandırır. Kendinize ait bir dosyalama sistemi oluşturun.

çalış4

Hayır demeyi öğrenin. Hayır demeyi öğrenmezseniz hem angarya işlere hem de kullanılmaya açık olursunuz. Bu nedenle kibarca ve kırmadan hayır demeyi öğrenin ve bundan dolayı pişmanlık hissetmeyin.

çalış5

Çalışırken molalar ve esler verin. Çok daraldığınızda dışarıya çıkın veya 10 dakika kadar internette gezinin. Bu molalar sizi rahatlatacak ve dikkatinizi toplamaya yardımcı olacaktır.

çalış7

İş saatleri sonrası eve iş getirmeyin. Dinlenmek ve huzur için aile yaşamı ve iş hayatını ayırın. Böylece daha dengeli bir iş hayatınız olacaktır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.