Menu

Burun estetiği hakkında merak edilen sorular

burun estetik amelitaları

Bugün dünyada en fazla yapılan ameliyatlardan biri burun estetiğidir. Burun estetiği ameliyatları, kolay, ağrısız yapılan operasyonlardır. Fakat, ameliyat sonrası bakım gerektirir ve doktor kontrolü istemektedir. Burun estetiği olmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı soruları sizin için derledik.

burun estetiği

Doktor seçimi nasıl olmalıdır?

Burun estetiği, estetik bir bakış açısı, yetenek ve yüz analizi konusunda deneyim istemektedir. Bu nedenle, doktor seçimi yapılırken, mümkün olduğunca doktorunuzun önceki operasyon sonuçlarını inceleyin. Doktorun uygulama deneyimi ve uygulama sonrası burunların yüze estetik oturması çok önemlidir. Üstelik, doktorunuzun size olan yaklaşımı sizi rahatlatacaktır. Doktor kararı verilirken doktorunuzla tam olarak tüm sorularınızın cevaplarını rahatlıkla konuşmanız gerekmektedir.

Burun estetiği ağrılı ve kanamalı bir operasyon mudur?

Burun operasyonu kanamalı bir operasyon değildir. Fakat, ameliyat öncesi her türlü kan tahlilinizin kesinlikle yapılması gerekmektedir.  Yüksek tansiyon ve kan pıhtılaşması sorunu olan hastalarda kanama olabilmektedir. Ameliyat öncesi bu hastalar, kan sulandırıcı ilaçlarını bırakmalıdır. Ameliyat sonrası yaklaşık 2 hafta kadar pembemsi kan gelmesi normaldir. Burun estetiği operasyonu ağrılı değildir. Operasyon sonrası, hastaların burunlarına nefes almayı kolaylaştıran silikon destekler yerleştirilir. Böylece hasta ağrı çekmez.

Burun estetiği ne zaman yapılır?

Bayanlarda 17, erkeklerde 18 yaş sınır kabul edilir. Fakat, nefes almada sorunu olan çocuklarda erken yaşlarda operasyon yapılabilir.

Ameliyata girerken ne yenilir ve ameliyat sonrası nasıl beslenilir?

Her operasyon öncesi mutlaka aç karna olunmalıdır. Burun estetiği öncesi 7 saat yemek yenilmemelidir. Operasyondan 3 saat sonra ilk yemek yenilir. Burun estetiği sonrası diyet önerilmez.

burun ameliyatları

Burun estetiği ameliyatı nasıl fiyatlanır?

Özel sigorta ve sosyal sigortanın dışında kalan bir operasyondur. Genelde, doktorun tecrübesi, uygulama merkezi, kullanılan malzemelere göre fiyatlandırma çok çeşitlidir.

Ameliyat sonrası grip olunursa ne olur?

Ameliyat sonrası grip ve benzeri hastalıkların olması burun dikişlerinde iltihaba neden olabilir. Bu nedenle, doktorun önerdiği ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.

Kapalı teknik burun ameliyatı nedir?

Burun dışında hiç iz bırakmadan tamamen operasyonun ve dikişlerin içerden yapıldığı operasyondur. Hiçbir iz kalmamasına rağmen, burun ucu uygulamada şekil sorunları yaşanabilir.

Açık teknik burun ameliyatı nedir?

Burnun tam ortasından yapılan kesik ile yapılan ameliyattır. Burun ucu tam olarak şekillenir.

Göz altı morluğu ne zaman geçer?

Burun operasyonunda göz altı morluğu ve şişliği olması normaldir. Ameliyat sonrası 10 gün içinde morluk geçmektedir.

Burunda çöküntü nasıl oluşur?

Ameliyat sonrası ortaya çıkan çöküntüler, kıkırdak yapısının iyileşmesi kaynaklıdır. Bu durumda kıkırdak desteği yapılarak, çöküntü engellenir.

Burun dolgusu nedir?

Burun içinde ki çukur alanların doldurularak şeklini düzeltmeye verilen isimdir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.