Menu

Burcunuza göre kullanılacak doğal taşlar

burç baş

Doğduğunuz anda güneşin gökyüzünde ki konumu burcunuzu belirliyor. Aşk, iş ve sağlık tahminleri bulunduğunuz burç ile tahmin ediliyor. Burçlar kendi içinde ateş, su ve toprak, hava olarak gruplanıyor. Bu elementlerin hepsinin de kendine ait ve şanslı, şifalı gelen çeşitli doğal taşları var. İşte, burcunuza göre şans getiren doğal taşlar ;

ateş grubu

Ateş grubu ; Ateş burcu, Aslan, Koç ve Yaydır. Genel olarak girişken, yönetici vasıfları taşıyan, hırslı insanlar ateş grubu burçlarından çıkar. Ateş grupları liderlik özelliklerini daha fazla etkin hale getirmek için Jasper taşı kullanmalıdır. Sodalit ve kaplan gözü taşları ile sakinleşebilirler. Oniks taşı ile, kaygı ve Hematit taşı ile kararsızlıktan uzaklaşırlar.

toprak grubu

Toprak grubu ; Boğa, Başak ve Oğlak toprak grubu burçlardır. Genelde sorumluluk sahibi ve üretken bir gruptur. Güzel sanatlara düşkündür ve titiz, planlıdırlar. Bu burçta olanlar hayatın güzelliklerini kaçırabilirler.  Kehribar taşı ile hayatı daha mutlu görürler. Duygusal travmalar, karamsarlık için topaz taşı, iyimserlik için akik taşı, zihnin dinginliği için kaplan gözü kullanılmalıdır.

hava grubu

Hava grubu ; İkizler, Terazi ve Kova hava grubudur. Zeki, meraklı ve akıllı olan bu gruptaki burçlar bilime de meraklıdır. Akuamarin taşı ruhları dinlendirir. Lapis lazuli taşı ile, zihin kendini toplar. Sevginin artması için zümrüt, duygusal denge için zirkon ve huzur bulmak için yeşim taşı kullanmalılar.

su grubu burçlar

Su grubu ; Yengeç, balık ve Akrep burçları su grubu burçlardır. Genelde en fazla kırılgfan, duygusal ve hassas burçlardır. Duyguların dengelenmesi ve kırılganlığı engellemek için, Pembe Kuvarz ve Aytaşı kullanılmalıdır. Kavrama ve sezgisel güçleri fazla olan bu grupta, duygusal ve alınganlık çok yüksek olduğundan Ametist taşı ile korku ve uyum sorunları halledilir. Mercan ise yaşam enerjilerini canlandırır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.