Bunları uzaylılar mı yaptı
Menu

Bunları uzaylılar mı yaptı

Dünya üzerinde bazı noktalar ve bulunan heykeller bizi ve bilim adamlarını hayretler içerisinde bırakıyor. O dönemin teknolojisi ve bilgisi ile yapılamayacak kadar üstün çizimler, heykeller ve anıtlar nasıl yapılmışlardır? Pek çoğumuz dünya dışı varlıkların, o dönemde ziyaretleri ile bilgi transferi yapıldığını düşünüyor.  Hatta bazı bilim insanları ve arkeologlar da bu fikri destekler durumdalar.

Piramitler ; Piramitlerin inşşasında kullanılan taşların yerine nasıl koyulduğu konusunda hiç bir bilgimiz yok. Sadece teorilerimiz var. Bu kadar büyük ve devasa taş kütleleri yerinden nasıl kaldırılmış ve o yüksekliğe nasıl çıkarılmıştır? Ayrıca matematiksel olarak inşaat esnasında hesaplamalar nasıl yapılmıştır? o dönem bilinmeyen bu mühendislik hesapları ay ve yıldızlara göre konumlanma halen çözümlenememektedir.

Stonehedge ; İngiltere’de dik duran ve yukarıdan bakıldığında bir çember oluşturan taşlar topluluğudur. Dinsel törenler için yapıldığı düşünülmektedir. Druid adı verilen bir rahip topluluğunun törenlerinde kullandığı düşünülmektedir. Eski dönemin en büyük mezar alanı olarak da bilinmekle beraber, mantığı tam olarak çözümlenebilmiş değildir.

Sakkara kuşu ; 1898 yılında Mısır’ın Sakkara bölgesinde bulunan bir kuş heykelidir. Bulunduktan 70 yıl sonra kuş heykeli değil bir uçak prototipi olarak kabul edilmiştir. Ağırlığı 14 gram olan ve kanat açıklığı 17.78 cm’dir. Aerodinamiği mükemmel planlanmıştı. İngiltere havacılık dairesinde yapılan bu kuşun maketi rahatlıkla uçmaktadır. Buradan yola çıkarsak bu bilgiler o dönemde nasıl elde edilmiştir?

Nazca çizgileri ; Peru’da, Nazca alanında bulunan bu çizgiler yerden fark edilmiyor ve gökyüzüne çıkıldığında rahatlıkla görülüyor.  Bu kadar ince ve güzel detaylar nasıl planlanmış ve en ince ayrıntısına kadar yapılmıştır? Araştırmacılar, uzaylıların iniş pisti olduğunu düşünmekteler.

İtalya Val Camonica duvar resimleri ; Yukarıda ki resimde bir uzaylı ve başında kaskını görmüyormuyuz? Uzmanlar hala bu resimlerin sırlarını çözemedi ama Bu resimler Taş devrinde yapılmıştır.

Jomon heykelleri ; Bu heykellerde olan bazı motif ve aksesuarların şu an Nasa tarafından astronot kıyafetlerinde kullanıldığını söylersek şaşırmayın. Yukarıda gördüğünüz heykeller, taş devrinde japonya’da yaşamış olan Jomonlar tarafından yapıldığı biliniyor ve 10 bin yıllıklar.
One Response
  1. gizli Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.