Bruce Willis kimdir
Menu

Bruce Willis kimdir

bruce willis kimdir

19 Mart 1955 tarihinde eski Batı Almanya’da dünyaya gelen Amerikalı aktörün tam adı Walter Bruce Willis’tir. Annesi Marlene isimli bir Alman olan Willis’in babası ise, Amerikan üssünde çalışan bir Amerikalı askerdir. Almanya’da askerlik yapan babası burada Willis’in annesi ile tanışmış ve evlenmişlerdir.

Babasının askerlik görevi sona erdikten sonra tüm aile Amerika’ya dönmüşlerdir. Babası New Jersey’de kaynakçılık yapan Willis’in annesi de İngilizce’yi öğrendikten sonra bir bankada çalışmıştır. Çocukluk yıllarını Newark New Jersey’de geçiren Bruce Willis, Pens Grove Lisesine devam etmiş, kekeme olduğu için arkadaşları ona “buck-buck Bruce” lakabını takarak dalga geçmişler, dolayısıyla da oldukça zor bir çocukluk dönemi geçirmesine neden olmuşlardır. Kekemeliğini kendi kendine yenmeyi başaran Willis, çok daha aktif ve girişken bir kişilik haline gelmiş, dalga geçilen biri olmaktan kurtulmuştur.

bruce willis

Daha sonraları drama dersleri almaya başlayan Bruce Willis’e şöhreti yakalamasını sağlayan, ülkemizde gösterildiği dönem büyük hayran kitlesi kazandıran “Mavi Ay – MoonLight” dizisi olmuştur. Şöhret olmadan önce gençlik yıllarında fabrika işçiliği, barmenlik, garsonluk ve bodyguardlık gibi birçok işte çalışan Bruce Willis, oyuncu olma hayalinin pek gerçekçi bir hayal olduğunu düşünmüyordu. Ancak bir akşam barmenlik yaptığı barda yapımcılık yapan bir müşterisi onun yeteneğini keşfetmiş, Hollywood hayallerinin yolu ardına kadar açılmıştır.

Zor ölüm gibi pek çok aksiyon filminde rol alan Bruce Willis, hiç Akademi ödülü alamamıştır, ancak iki defa Emmy ve Altın Küre, dört defa da Satürn Ödülünü almıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Demi Moore ile 13 yıl evlilik yapan Bruce Willis ayrıldıktan sonra 2009 yılında Emma Herning ile evlenmiş ve bu evliliğinden 5 çocuk sahibi olmuştur. Bruce Willis Die Hard 1,2,3,4, Bandits, 16 Blocks, Twelve Monkeys, The Jackal, Armageddon, The Sixt Sense ve The Fifth Element gibi filmlerde oynayarak beyaz perdede aranan ve sevilen aktörlerden biri olmuştur.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.